Apple przedłuża program wymiany baterii w iPhone’ie 5

Apple przedłużyło do 1 stycznia 2016 roku program wymiany wadliwych baterii w iPhone’ach 5.

Program wymiany baterii iPhone 5 do 1 stycznia 2016

W zeszłym roku Apple ogłosiło darmowy program wymiany baterii w iPhone’ach 5 (zobacz jak wymienić baterię: Program wymiany baterii w iPhone’ie 5). Wówczas firma ogłosiła, że będzie przyjmowała do programu urządzenia w okresie do 2 lat od daty zakupu.

Firma Apple ustaliła, że w przypadku bardzo niewielkiego odsetka telefonów iPhone 5 bateria może się nagle zacząć szybciej rozładowywać lub wymagać częstszego ładowania. Jeśli takie objawy występują na Twoim telefonie iPhone 5 i telefon spełnia wymienione niżej kryteria, firma Apple nieodpłatnie wymieni Ci baterię na nową.

 

Urządzenia z wadliwą baterią były sprzedawane w okresie od września 2012 roku do stycznia 2013 roku, czyli data zakończenia przyjmowania programu przypadałaby na 1 stycznia lub marca tego roku.

Jednakże Apple zaktualizowało swoją stronę Programu wymiany baterii i będzie przyjmowało urządzenia przez kolejny rok. Czytamy na stronie: Bateria podlega wymianie przez 3 lata od daty pierwszej sprzedaży detalicznej telefonu iPhone 5.

program wymiany baterii Apple

Oznacza to, że Apple przesunęło datę zakończenia programu na styczeń 2016 roku.

Tylko niektóre telefony sprzedawane w tym okresie były dotknięte  tym problemem, dlatego zanim udacie się do autoryzowanego serwisu Apple’a należy zweryfikować po numerze seryjnym, czy Twoja bateria kwalifikuje się do programu wymiany baterii. Kolejny etap weryfikacji będzie przeprowadzony w serwisie.

Strona na której możesz zweryfikować po numerze seryjnym, czy Twój iPhone kwalifikuje się do programu: Program wymiany baterii w telefonie iPhone 5

źródło: Apple, zdjęcie: Jason Galanis Beverly Hills