Becoming Steve Jobs – inna historia o Jobsie

Nowa książka Becoming Steve Jobs, to inne spojrzenie na życie i pracę jednego z największych wizjonerów i założyciela firmy Apple.

Becoming Steve Jobs

Istnieje wiele książek, obszerniejszych i mniej opasłych, o Steve’ie Jobsie – jednym z najbardziej znanych prezesów Apple’a. Ale Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart Into a Visionary Leader autorstwa Brenta Schlendera i Rickiego Tetzeli ma wyróżniać się swoją formułą i treścią.

Nowa książka ma obalać istniejące mity, legendy i stereotypy, które krążą o Jobsie. Becoming Steve Jobs (z ang. Zostać Steve’em Jobsem lub Być jak Steve Jobs) odpowiada o kluczowych momentach z życia i pracy współzałożyciela i CEO firmy Apple. Znajdziecie  niej odpowiedź na pytania: jak doszło do tego, że uważa się go za aroganckiego i porywczego człowieka, dlaczego został wydalony z firmy, którą założył i w końcu jak został największym wizjonerem naszych czasów, zmieniając życie milionów ludzi na świecie?

Zobacz także: TOP 10 książek o nowych technologiach

Schlender i Tetzeli opowiedzieli inną historię prawdziwego człowieka, który zmagał się ze swoimi słabościami i nauczył się skupiać na swoich mocnych stronach. Przekonująca narracja jest wypełniona opowieściami ludzi, którzy najlepiej znali Jobsa i którzy postanowili opowiedzieć autorom prawdziwe historie.  Wśród osób, z którymi przeprowadzono rozmowy znaleźli się najbliżsi z rodziny i ludzie z Apple’a, Pixara i firmy Disney, a w szczególności Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter, Robert Iger i wielu innych. Brent Schlender znał i obserwował Jobsa przez 25 lat. Jego rozmowy to większa część tej książki.

W tle historii o Steve’ie Jobsie dowiadujemy się jak dokonywała się jedna z największych rewolucji technologicznych, którą mieliśmy okazję przeżyć i w jaki sposób Jobs zmienił nasz świat.

Książka może zmienić sposób postrzegania Jobsa, prezentując jedną z najbardziej barwnych i fascynujących postaci naszych czasów.

Chętnie przeczytam kolejną książkę o Jobsie, który bezustannie jest inspiracją dla ludzi z pasją i wizją.

Książkę można kupić już w przedsprzedaży w Amazonie za 12 funtów brytyjskich lub 19 dolarów. Link do Amazona znajdziecie w źródle tego artykułu. Premiera książki już 24 marca 2015 roku. Niestety nie wiemy, czy i kiedy książka ukaże się w Polsce w polskiej wersji językowej.

źródło: Amazon – Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart Into a Visionary Leader (Brent Schlender, Rick Tetzeli)