Porównanie Samsunga Galaxy S6 z poprzednimi modelami

Zobacz porównanie poprzednich modeli (S, S2, S3, S4, S5) z nowym smartfonem Samsung Galaxy S6 i S6 edge na jednej infografice.

Podczas imprezy Mobile World Congress w Barcelonie Samsung przedstawił najnowsze modele swojego flagowego smartfona. Zobacz także: Oto są: Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge.

Samsung Galaxy S6 i całkiem nowy Galaxy S6 Edge nie są jednak tylko kolejną generacją tej popularnej serii, lecz pod każdym względem zaskakują wykorzystaniem najnowszych technologicznych możliwości i zastosowaniem szlachetniejszych materiałów. Tani plastik i często krytykowana skóra ustąpiły tym razem miejsca szkłu i aluminium. Choć sprzyja to często porównaniom do konkurującego z koreańską marką iPhone’a, nowym modelom z serii Galaxy nie można odmówić odświeżonego i eleganckiego designu.

Z uznaniem krytyków spotkało się także wyposażenie nowego smartfona Galaxy S6:

  • spośród ośmiu rdzeni procesora Exynos 7420 cztery pracują z prędkością 2.1 Ghz, zaś pozostałe cztery – 1.5 Ghz,
  • wbudowane 3 GB pamięci LPDDR4-RAM usprawniają zaś pracę urządzenia aż o 88%,
  • ekran o przekątnej 5.1 cala oferuje rozdzielczość 2560×1440 pikseli i osiąga tym samym ostrość 557 ppi,
  • zaskoczeniem może być również wysoka jasność wyświetlacza: Ponad 600 kandeli na metr kwadratowy to wartość, przy której nawet bezpośrednio padające na ekran światło słoneczne nie powinno powodować problemów.

Porównywarka cen idealo.pl zestawiła na interesującej infografice najważniejsze różnice w specyfikacji i cenach kolejnych modeli flagowca Samsunga – począwszy od pierwszego Galaxy S, przez Galaxy S2, S3, S4 i S5 aż po najnowsze S6 i S6 Edge.

Porównanie modeli Samsunga Galaxy S (S, S2, S3, S4, S5, S6, S6 edge)

Porównanie Sasmunga Galaxy S6 z poprzednimi modelami

 

źródło: informacja prasowa idealo – Nowy Samsung Galaxy S6 na tle swoich poprzedników