Telefon stacjonarny na wymarciu

Smartfony wypierają telefonię stacjonarną w bardzo szybkim tempie.

Wraz z rosnącą popularnością smartfonów, telefony stacjonarne szybko tracą znaczenie. Dziesięć lat temu, 9 na 10 gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych obecny był telefon stacjonarny, teraz taki sprzęt znajduje się tylko w co drugim gospodarstwie domowym. Dane pochodzą z raportu Center of Disease Control and Prevention, który przedstawia dane na temat posiadania telefonów w USA od 2004 roku do dzisiaj.

Jeśli tendencja utrzyma się na obecnym tempie, a nie ma powodu, aby sądzić, że będzie inaczej, większość gospodarstw domowych w USA może być bez telefonu stacjonarnego jeszcze w tym roku.

Pamiętacie jeszcze czasy modemu telefonicznego i tarczowe telefony Tulipan?

Telefon tarczowy Tulipan

 

Telefony stacjonarne prawdopodobnie stały się gatunkiem zagrożonym, podobnie jak magnetowid i inne relikwie technologiczne. Zanim telefony stacjonarne całkowicie wymrą, musimy chwilę poczekać. Telefon stacjonarny w dalszym ciągu jest jednym z podstawowych akcesoriów w korporacjach i punktach usługowych.

Telefonom stacjonarnym zagrażają głównie smartfony, a ciekawe jaki udział kradną im komunikatory internetowy typu Skype czy Viber.

Telefon stacjonarny na wymarciu

źródło: Statista – Landline Phones Are a Dying Breed