Steve Jobs skończyłby dzisiaj 60 lat

Steve Jobs urodził się 24 lutego, dzisiaj skończyłby 60 lat.

Steve Jobs

Gdyby żył w Wielkiej Brytanii, Jobs dostałby dzisiaj prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dokładnie dzisiaj, Steve Jobs obchodziłby 60. urodziny. Steve Jobs urodził się 24 lutego 1955 roku w San Francisco, zmarł 5 października 2011 w Palo Alto.

Podczas gdy większość publikacji na temat historii Jobsa, skupia się na jego późniejszych dokonaniach: Mac, iPod, iPhone lub iPad, zobaczcie dzisiaj jedno z mniej znanych materiałów wideo, z przygotowań Jobsa do swojego pierwszego w historii wywiadu telewizyjnego.

Powyższy film jest wyjątkowy, możecie zobaczyć jak Steve Jobs denerwował się przed swoim pierwszym wywiadem telewizyjnym. Jest to również początek sławy Jobsa. Guru marketingu Regis McKenna, w swoich pierwszych dniach pracy dla firmy Apple, wpadł na pomysł, aby wykorzystać osobę Jobsa do sprzedaży detalicznej komputerów osobistych.

Zobacz także: Życie Steve’a Jobsa na infografice

Apple na początku opierało się na takich gwiazdach jak Dick Cavett. Jobs jednak był na tyle charyzmatyczną i atrakcyjną postacią, która w dodatku może mówić językiem inżynierów, że postanowiono za jego pośrednictwem komunikować ludziom dlaczego powinni kupować i używać coś tak obcego i przerażającego jak komputer osobisty… Tak, w tamtych czasach komputer budził strach i wydawał się skomplikowaną maszyną dla użytkownika domowego.

Jobs bardzo przejmował się i miał wątpliwości co do swojej roli, ale nie ma wątpliwości, że był to początek czegoś, co pokazało prawdziwy geniusz Jobsa: nie tylko jeśli chodzi o wymyślanie nowych produktów, ale zmienianie i przekonywanie świata w ten sposób, abyśmy chcieli z nich korzystać.

Dzisiaj jesteśmy mu wszyscy wdzięczni, że tak wiele zrobił dla milionów ludzi na świecie!

Wpis Tima Cooka z okazji urodzin swojego byłego szefa:

Wszystkiego najlepszego, Steve.

źródło: Cult of Mac – Happy 60th Birthday, Steve Jobs