Zegarek z Android Wear i powiadomienia na iOS-ie

SmartWache oparte o platformę Android Wear współpracują ze smartfonami z systemem Android, ale to może się zmienić.

Android Wear Moto 360

W kwietniu tego roku właściciele iPhone’ów będą mogli używać Apple Watcha – inteligentny zegarek działający na systemie iOS i kompatybilny ze smartfonami Apple’a. Według ostatniego badania Business Insider Intelligence Smartphone Survey, większość użytkowników iPhone’ów deklaruje zakup właśnie Apple Watcha (Jeśli smartwatch, to na tym samym systemie co smartfon). Na taką decyzję ma wpływ przede wszystkim prawidłowe działanie i komunikacja urządzeń między sobą.

Jednak takie myślenie może się trochę zmienić. W sieci pojawił się film pokazujący możliwość wysyłania powiadomień z zegarka z Android Wear do iPhone’a z systemem iOS. Możliwość wysyłania powiadomień z Moto 360 do iPhone’a jest już intrygująca, szczególnie, że nie trzeba wykonywać jailbreaka. Niestety nie można odpowiadać, ale jest to już pierwszy krok, aby Apple Watch miał konkurencję wśród iphone’owców.

Niezależny programista Abu-Garbeyyeh wykorzystał Apple Notification Center Service (ANCS), stosowany w powiadomieniach Pebble, do dostosowania Android Wear pod iOS-a.

Wszystkie bardziej zaawansowane funkcje zegarka z Androidem prawdopodobnie będzie można zoptymalizować pod iPhone’a, ale będzie wymagało to jailbreaka, co już nie jest łatwe i przede wszystkim tolerowane przez Apple’a.

źródło: Cult of Android – Coming soon to an Android Wear near you: iOS notifications?