Pierwsze reklamy telewizyjne Facebooka

Facebook zaczął emitować swoje pierwsze reklamy w brytyjskiej telewizji.

Kampania reklamowa Facebooka w Wielkiej Brytanii

Facebook emituje swoje pierwsze w historii reklamy telewizyjne, które są częścią większej kampanii reklamowej poświęconej przyjaźni. Spoty pojawiły się w telewizji w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego Brytyjczycy mogą zauważyć bilboardy reklamowe w metrze, na których widać logo facebooka – literę „f” oraz napis Friends (Znajomi).

Trzy reklamy telewizyjne są bardziej skoncentrowane na marce i jej wizerunku niż na serwisie czy aplikacji mobilnej Facebooka. Każdy spot telewizyjny przedstawia historię różnych przyjaźni, opowiadanych przez brytyjskiego narratora.

W reklamach wykorzystano muzykę z popularych piosenek: Umbrella Rihanny, Close To Me The Cure oraz Like A Prayer Madonny.

Oto trzy spoty telewizyjne Facebooka:

Girl Friends – Facebook

Friend Request

Our Friends

Kampania została stworzona przez agencję The Factory. Nie jest do końca jasne co jest celem kampanii, poza tym, aby umocnić wizerunek marki.

Facebook jest miejscem, w którym przyjaciele są stale w kontakcie. Ta lokalna kampania ma za zadanie popularyzację znajomości i przyjaźni między ludźmi, które wzbogacają nasze życie na Facebooku jak i poza nim.

powiedział rzecznik Facebooka dla „Marketing Magazine”

Choć jest to pierwsza kampania reklamowa Facebooka w Wielkiej Brytanii, to widać kilka inspiracji akcjami marketingowymi Facebooka ze Stanów Zjednoczonych.

źródło: Business Insider – Facebook has launched its first ever UK TV ads, zdjęcie wykorzystane w artukule: Business Insider/Rob Price