Aplikacja YouTube Kids dla dzieci już jest

Google uruchomiło aplikację mobilną dla dzieci YouTube Kids na iOS-a i Androida, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja mobilna YouTube Kids na iOS-a i Androida

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu (Google wyda aplikację YouTube dla dzieci), Google zaprezentowało oficjalnie aplikację mobilną o nazwie YouTube Kids, przeznaczoną dla najmłodszego mobilnego pokolenia. Aplikacja została stworzona od podstaw, specjalnie dla dzieci, aby mogły bezpiecznie i łatwo przeglądać materiały wideo dla najmłodszych zamieszczone na YouTube’ie.

Projektanci aplikacji zastosowali ikonografię dostosowaną do młodych widzów. Duże obrazy i ikony, oraz większe odważniejsze przyciski mają ułatwiać nawigację po aplikacji i cieszyć oko naszych pociech. Dodatkowo aplikacja może być obsługiwana głosowo, w przypadku gdy dziecko nie potrafi jeszcze dobrze pisać, albo gdy woli tego typu nawigację.

Introducing the YouTube Kids app

YouTube Kids zapewnia dostęp tylko do czterech różnych kategorii filmów, które są przeznaczone dla dzieci: Rozrywka, Muzyka, Nauka i Szukaj. Dzięki YouTube Kids można oglądać programy z DreamWorks TV, Jim Henson TV, Talking Tom and Friends i wielu innych dostawców i producentów kreskówek.

Aplikacja zawiera przydatne opcje kontroli rodzicielskiej, takie jak wbudowany zegar, aby ograniczyć czas oglądania, ustawienia dźwięku, które pozwolą rodzicom wyłączyć muzykę w tle oraz wyłączenie wyszukiwania.

YouTube Kids: Android App Store Demo

Aplikacja YouTube Kids jest już dostępna do pobrania za darmo w Stanach Zjednoczonych ze sklepu Apple Store, na urządzenia z iOS-em i Androidem, a wkrótce będzie dostępna na tablety dla dzieci Kurio i Nabi.

Pobierz YouTube Kids, jeśli masz konto w amerykańskim sklepie z aplikacjami:

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

YouTube Kids logo

źródło: Official Google Blog – Our first building block in tech for tykes: YouTube Kids, iPhoneHacks – Google launches YouTube Kids app for iOS; US only for now