Xiaomi numerem 1 w Chinach

Firma Xiaomi po raz kolejny jest najpopularniejszym dostawcą detalicznym smartfonów w Chinach.

Według danych opublikowanych przez IDC na początku tego tygodnia, chiński rynek smartfonów zakończył 2014 rok na dużym plusie. Przesyłki smartfonów osiągnęły 107,5 milionów sztuk w okresie od października do grudnia. Operatorzy komórkowi coraz mniej dokładają do smartfonów, ale wprowadzenie iPhone’ów 6 oraz wzrost sprzedaży bezpośredniej zrównoważył potencjalne negatywne skutki oddziałujące na sprzedaż.

Apple był jednym z wielkich zwycięzców w ostatnim kwartale 2014 roku w Chinach. Firmie udało się sprzedać dwa razy więcej telefonów w Chinach, niże w czwartym kwartale 2013 roku. Udział Apple’a wzrósł na tym rynku z 7,4% do 12,3%, pokonując Huawei, Lenovo i Samsunga pod względem wysyłek jednostkowych.

Xiaomi to niekwestionowany zwycięzca na rynku chińskim, zarówno w czwartym kwartale jak i w całym 2014 roku. Dzięki konkurencyjnym cenom w stosunku do sprzętu pozostałych firm, Xiaomi utrzymuje pozycję mocnego lidera. Wzrost udziału Xiaomi odbył się głównie kosztem Samsunga, który utracił tam znaczną część rynku.

TOP 5 detalicznych dostawców smartfonów w Chinach

TOP 5 dostawców smartfonów w Chinach w 4Q 2014 r.

źródło: Statista – Xiaomi Takes the Lead in China’s Smartphone Market