UberEATS, czyli rozwożenie jedzenia w 10 minut

Uber uruchomiło w Barcelonie nową usługę UberEATS, polegającą na dostarczaniu jedzenia.

UberEATS w Barcelonie

Uber zawsze szuka sposobów wykorzystania technologii, aby ułatwić ludziom życie i uczynić je jeszcze bardziej efektywnym. W Warszawie Uber już cieszy się dużą popularnością, oferując tanią i wygodną usługę transportową, będącą dobrą alternatywą dla taksówek. Zobacz wpis na temat tej usługi: Uber – mogę tak jeździć!

W niektórych miastach na świecie, na przykład w Nowym Jorku dostępna jest usługa UberRUSH, która oferuje przez aplikację mobilną Ubera usługi logistyczne – alternatywa dla kurierów w obrębie miasta.

W tym tygodniu Uber uruchomił na terenie Barcelony usługę UberEATS, oferującą dostarczanie jedzenia z najlepszych lokalnych restauracji znajdujących się w mieście. Czas dostarczenia to niecałe 10 minut! Uber już wcześniej uruchomił taką usługę w Los Angeles pod nazwą UberFRESH.

W Europie Uber wybrał Barcelonę jako pierwsze miasto dla nowej usługi rozwożenia jedzenia.

UberEATS współpracuje z Plateselector, jednym z najlepszych przewodników dla smakoszy w Barcelonie, aby do swojej usługi wybierać najlepsze miejscowe restauracje. Dzięki usłudze będzie można zamówić posiłek na śniadanie obiad i kolację, a dowóz będzie realizowany w maksymalnie 10 minut.

Plateselector jest dumny, że możemy być częścią projektu Ubera – znanej marki na całym świecie. Jesteśmy fanami ich aplikacji i będziemy dzielić się naszą wiedzą kulinarną i doświadczeniem z UberEATS.

– Johann Wald, współzałożyciel Plateselectora

UberEATS w Barcelonie

Aby zamówić jedzenie w Barcelonie za pomocą aplikacji Uber, wystarczy otworzyć aplikację mobilną Uber i wybrać ikonę UberEATS, wpisać lokalizację dostawy, a następnie wybrać posiłek z menu. Uber wyśle ​​zlecenie do kierowcy, który dostarczy posiłek z lokalnych restauracji. W aplikacji możemy śledzić w czasie rzeczywistym, gdzie na mapie znajduje się nasze jedzenie, więc dokładnie będziemy wiedzieć kiedy jedzenie do nas dotrze. Płatność jest analogiczna jak w przypadku usług przewozowych, wszystko odbywa się bezgotówkowo, a koszt zamówienia pobierany jest z zarejestrowanej karty płatniczej w aplikacji.

Czy usługa będzie dostępna w Warszawie? Przedsmak mieliśmy już w tłusty czwartek przy okazji akcji promocyjnej z UberPĄCZKAMI (Darmowe pączki od Ubera w tłusty czwartek). Czekamy zatem na UberJEDZENIE w Polsce :)

źródło: Uber – Barcelona, your meal is arriving now!