Google wyda aplikację YouTube dla dzieci

YouTube Kids to nowa aplikacja Google’a, która ma ukazać się 23 lutego najpierw na urządzenia z Androidem.

YouTube Kids

Wersja YouTube’a dla dzieci ma ukazać się już 23 lutego i na początek będzie można zainstalować ją na smartfony i tablety działające pod systemem Android.

Aplikacja ma się nazywać YouTube Kids i została stworzona w odpowiedzi na oczekiwania rodziców. W aplikacji będą dostępne treści wyłącznie przeznaczone dla najmłodszych.

Według Shimrita Bena Yaira, kierownika projektu YouTube Kids, Google zauważyło na YouTube’ie 200% wzrost przeglądania treści z rozrywką rodzinną. To główny był powód, aby stworzyć aplikację dla rodzin z dziećmi.

W sieci pojawiły się także zdjęcia aplikacji przedstawiające pięć inkon rzekomo z nowej alikacji, oraz miniatury programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak Ulica Sezamkowa, Reading Rainbow, Tom i Jerry i TuTiTu TV. Ikona żarówki ma być skrótem do filmów edukacyjnych, a lornetka pozwalać dzieciom na sprawdzenie najlepszych filmów powiązanych tematycznie. Radio to oczywiście skrót do muzyki.

Jeśli dziecko będzie wyszukiwać treści dla dorosłych, w aplikacji pojawi się komunikat Spróbuj czegoś innego. Rodzice mogą ustawić także timer, który będzie ograniczał oglądanie filmów na YouTube’ie.

źródło: Android Central – Google set to launch kid-friendly YouTube app on Feb. 23, phoneArena – Google to release YouTube app for kids, app will launch as an Android exclusive on February 23rd