Google wyda aplikację YouTube dla dzieci

YouTube Kids to nowa aplikacja Google’a, która ma ukazać się 23 lutego najpierw na urządzenia z Androidem.

YouTube Kids

Wersja YouTube’a dla dzieci ma ukazać się już 23 lutego i na początek będzie można zainstalować ją na smartfony i tablety działające pod systemem Android.

Aplikacja ma się nazywać YouTube Kids i została stworzona w odpowiedzi na oczekiwania rodziców. W aplikacji będą dostępne treści wyłącznie przeznaczone dla najmłodszych.

Według Shimrita Bena Yaira, kierownika projektu YouTube Kids, Google zauważyło na YouTube’ie 200% wzrost przeglądania treści z rozrywką rodzinną. To główny był powód, aby stworzyć aplikację dla rodzin z dziećmi.


W sieci pojawiły się także zdjęcia aplikacji przedstawiające pięć inkon rzekomo z nowej alikacji, oraz miniatury programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak Ulica Sezamkowa, Reading Rainbow, Tom i Jerry i TuTiTu TV. Ikona żarówki ma być skrótem do filmów edukacyjnych, a lornetka pozwalać dzieciom na sprawdzenie najlepszych filmów powiązanych tematycznie. Radio to oczywiście skrót do muzyki.

Jeśli dziecko będzie wyszukiwać treści dla dorosłych, w aplikacji pojawi się komunikat Spróbuj czegoś innego. Rodzice mogą ustawić także timer, który będzie ograniczał oglądanie filmów na YouTube’ie.

źródło: Android Central – Google set to launch kid-friendly YouTube app on Feb. 23, phoneArena – Google to release YouTube app for kids, app will launch as an Android exclusive on February 23rd

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj