YouTube popularny w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii

W Polsce siedmiu na dziesięciu internautów korzysta z YouTube’a – sprawdź jak wypadamy na tle innych krajów europejskich.

W minioną sobotę minęło 10 lat od momentu zarejestrowania domeny youtube.com. Dzięki serwisowi YouTube już przez dziesięć at miliony internautów może udostępniać i oglądać za darmo filmy w tym serwisie. Zobacz także naszą mobiGRAFIKĘ z okazji dziesięciolecia YouTube’a, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia i statystyki z jego historii: Już 10 lat serwisu YouTube.

Z tej okazji Gemius sprawdził popularność YouTube’a w Białorusi, Danii, Polsce, Rosji, Ukrainie i na Węgrzech, czyli w krajach w których prowadzi badania analizy ruchu internetowego (globalnych i lokalnych stron internetowych).

Analizie poddano dane pochodzące z  listopada zeszłego roku. W Polsce w tym czasie YouTube’a odwiedziło 74% polskich internautów, tym samym serwis okazał się najpopularniejszy wśród krajów uwzględnionych w badaniu.

Trochę mniejszy udział internautów zainteresowanych YouTube’em odnotowano na Węgrzech (71%), Rumunii (70%) i w Turcji (67%). W listopadzie 2014 roku nieco ponad połowa internautów weszła na YouTube’a w Rosji, na Ukrainie i w Danii (57% w każdym z tych krajów).

Wśród analizowanych krajów, na Białorusi YouTube cieszy się najmniejszą popularnością, w tym czasie stronę odwiedziło czterech na dziesięciu z populacji online w tym kraju (42%).

Popularność YouTube'a w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii (infografika)
Popularność YouTube’a w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii

Pobierz infografikę Popularność YouTube’a w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii w większej rozdzielczości, klikając na obrazek.

Zobacz także nasze inne wykresy i infografiki w dziale mobiGRAFIKA.

Dane pochodzą z gemiusAudience, międzynarodowego projektu badawczego przeprowadzonego przez Gemius w ponad 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Ma on na celu ustaleni liczby i profilu demograficznego użytkowników internetu oraz poznać ich sposoby korzystania z internetu: stron internetowych, materiałów audio i wideo lub aplikacji. 

źródło: Gemius Global – YouTube popular in Poland, Hungary and Romania