Historia baterii iPhone’a na jednej grafice

Od 2007 roku zmieniło się wiele funkcji iPhone’a oraz sam wygląd smartfona, niestety bateria wydaje się być nie do poprawienia.

Jak widać na poniższej grafice z serwisu Dadaviz, bateria iPhone’a praktycznie się nie zmieniła pod względem pojemności i żywotności, w godzinach, na przestrzeni 7 lat.

Pojemność baterii we wszystkich modelach iPhone'a (2007-2014)

Bateria iPhone’a  wytrzymywała średnio 250 godzin czuwania. Każdy właściciel iPhone’a może z własnego doświadczenia powiedzieć, że liczba godzin spada znacząco gdy go często używamy i mamy podłączonego do internetu.

iPhone 6 Plus jako jedyny ma najlepszą baterię ze wszystkich dotychczasowych iPhone’ów, głównie dlatego, że w swojej obudowie może pomieścić większą baterię.

Dla porównania, Samsung Galaxy S5 podobno wytrzymuje 480 godzin czuwania na jednym ładowaniu (w warunkach laboratoryjnych).

Dłuższe życie smartfona na jednym ładowaniu to marzenie każdego z nas, niestety lepsze sprzęty mają także większe wymagania – coś za coś. W zeszłym miesiącu, Fortune przeprowadziła badanie wśród ponad 1000 dorosłych Amerykanów, pytając o to co nowego chcieliby zmienić w swoich smartfonach. Trzydzieści trzy procent badanych powiedziało, że najbardziej zależy im na lepszej żywotności baterii.

Problemem jest to, że aby smartfon mógł mieć lepsza baterię, musimy poświęcić takie parametry jak waga i grubość smartfona… Nasze telefony są spragnione energii i to się nie zmieni, dlatego czas zastanowić się drodzy producenci jak to zapotrzebowanie wypełnić.

Jeśli czas pracy baterii jest dla Ciebie niezwykle ważny, zalecamy zakup zewnętrznego akumulatora i wyłączenie niepotrzebnych funkcji i modułów smartfona:

źródło: Huff Post Tech, Dadaviz