Be My Eyes – aplikacja pomagająca niewidomym

Aplikacja mobilna Be My Eyes ułatwia życie niewidomym osobom, kontaktując ich z wolontariuszami, którzy przez wideo mogą pomóc im w codziennym życiu.

Be My Eyes

Aplikacja mobilna Be My Eyes to genialny projekt wymyślony przez Hansa Jørgena Wiberga, który jest niedowidzący. We współpracy z duńskim studiem Robocat, stworzył aplikację na podstawie swojego pomysłu.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji jesteśmy pytani, czy jesteśmy widomi czy niedowidzący, w celu sprawdzenia, czy chcesz pomagac osobom niewidomym, czy chcesz, aby wolontariusze pomogli Tobie.

Jeśli zarejestrujesz się jako wolontariusz, osoba niewidoma może zwrócić się do Ciebie o pomoc. Aplikacja wyszukuje osoby, które mogą pomóc na przykład przeczytać etykietę z datą ważności na produkcie, opisać znak na ulicy w nieznanym miejscu.

Jak działa aplikacja Be My Eyes?

Aplikacja działa bardzo prosto: użytkownicy proszeni są o połączenie wideo z niewidomymi użytkownikami, którzy przykładając kamerę smartfona pokazują nam, co chcą abyśmy im przeczytali albo wyjaśnili.

Jednym słowem aplikacja Be My Eyes (z ang. Bądź moimi oczami) oferuje skuteczną pomoc dzięki aparatowi telefonu. Osoby pomagające czytają co widza na ekranie swojego telefonu i osoba niewidoma uzyskuje pomoc na żywo przez transmisję głosową. Dla osób widomych tak prosta rzecz trwa tylko minutę, a dla niewidomych może być sporym wyzwaniem.

Uwielbiam takie pomysły, szczególnie gdy w prosty sposób możemy wykorzystać dostępną technologię do pomocy innym, którzy są w potrzebie!

Aplikacja została uruchomiona na początku 2015 roku, a już posiada ponad 137 600 zarejestrowanych użytkowników -wolontariuszy oraz ponad 12 800 osób niewidomych. Za pośrednictwem aplikacji udzielono pomocy już 40 300 razy. Aplikacja działa w języku polskim.

aplikacja Be My Eyes aplikacja Be My Eyes

Serdecznie zachęcamy do pobrania aplikacji Be My Eyes i użyczenia swoich oczu innym, którzy potrzebują pomocy.

Aplikację pobierzecie za darmo na iPhone’a klikając na poniższy przycisk. Dajcie znać znajomym i pomagajcie, to nic nie kosztuje.

Pobierz w App Store

 

źródło: Be My Eyes