View-Master zostanie przeprojektowany przez Mattel i Google

Firma Mattel we współpracy z Google Cardboard przygotuje przyjazne dzieciom i niedrogie cyfrowe wydanie urządzenia View-Master.

View-Master - Mattel i Google Cardboard

 

Tak jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu Mattel pokazało dzisiaj urządzenie View-Master (zobacz: Mattel wspólnie z Google zapraszają na wydarzenie).

Zabawka View-Master została przeprojektowana na miarę 21. wieku. Z nowym steroskopem cyfrowym View-Master, który będzie współpracował z Google Cardboard, dzieci będą mogły poszerzać swoją wiedzę poprzez zabawę.

Nowy View-Master, będzie łatwy w użyciu i niedrogi, dzięki czemu pozwoli użytkownikom na odbycie atrakcyjnych wycieczek cyfrowych w najróżniejsze miejsca na ziemi i w kosmosie: odkrywanie znanych miejsc, zabytków, pomników przyrody lub planet. Zwiedzanie miejsc będzie odbywało się w widoku 360 stopni.

Połączenie technologii i innowacji w tej klasycznej zabawce, najmłodsi, i nie tylko, będą mogli bez problemu poznać nowe interaktywne środowisko edukacyjne, odkrywając nowe obszary przez cyfrową zabawę.

Prawie 75 lat temu, w 1940 roku został wydany pierwszy stereoskop View-Master. Nowa wersja tej zabawki będzie wydana jesienią 2015 roku i będzie kosztować około 30 dolarów. Do zestawu będzie można kupić dodatkowe pakiety 4 roleki filmów z zawartością edukacyjną za około 15 dolarów. Urządzenie będzie współpracować z urządzeniami mobilnymi  opartych o platformy iOS , Android, Windnows i inne. Specyfikacje urządzeń i aplikacji nie zostały jeszcze przedstawione. Obecnie z urządzeniem Mattela będzie współpracowała aplikacja Google Cardboard.

View-Master® Sizzle

View-Master nie będzie urządzeniem typu wearable (do noszenia). Zabawka jest przeznaczona dla dzieci, dlatego firma Mattel podkreśla, że jest bezpieczna i łatwa do przenoszenia. Była testowana między innymi przez wielu okulistów dziecięcych z St. Louis University, aby mieć pewność, że nie będzie uszkadzała wzroku.

Mattel planuje wydać do końca roku swoją wersję Google Cardboard opartej na VR (virtual reality) na iOS-a.

View-Master - nowa zabawka od Mattel i Google

Więcej informacji na temat produktu View-Master znajdziesz na oficjalnej stronie: view-master.com

Oficjalna strona projektu Google Cardboard: google.com/get/cardboard

Aplikacja Cardboard na Androida jest dostępna tutaj.

źródło: View-Master, Google, Mattel