Samsung Galaxy Grand 3 (SM-G7200) już wkrótce?

Samsung wkrótce wyda nowy duży smartfon prawdopodobnie będzie to Galaxy Grand 3.

Samsung Galaxy Grand 3

Samsung Indie wysłało teaser, na którym widoczna jest połowa fabletu Samsung Galaxy Grand 3 (SM-G7200) i hasło „The Grandest Ever, Coming Soon.” Urządzenie wygląda na następcę Galaxy Grand 2, sądząc po przycisku zasilania umieszczonym po boku i przednim aparacie po prawej stronie głośnika.

Po tym jak Samsung wydał Galaxy Grand 2 na początku 2014 roku, przygotowanie premiery następcy ma sens.

Samsung Galaxy Grand 3 ma być cieńszy i nieco mocniejszy niż jego poprzednik, ale wielkość ekranu pozostanie bez zmian i będzie wynosiła prawdopodobnie 5,25 cala (720 x 1280 pikseli). Nowy Galaxy Grand 3 będzie posiadał cztero-rdzeniowy procesor Snapdragon 410, tylny 13 Mpix aparat z lampą błyskową i przednią 5 Mpix kamerę. W środku znajdzie się też 1,5 GB pamięci RAM, 16 GB przestrzeni dyskowej, oraz obsługa kart microSD (do 128 GB).

Nie jest jasne, czy Samsung Galaxy Grand 3 będzie działał na Androidzie KitKat czy Lollipop, miejmy nadzieję, że jednak z ostatnio wydaną wersją Androida…

Poniżej pojawiające się w sieci wizualizacje nowego phabletu Samsunga z przodu i z tyłu.

Samsung Galaxy Grand 3 przódSamsung Galaxy Grand 3 tył

Galaxy Grand 2 był jednym z najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych firmy Samsung w pierwszej połowie 2014 roku, ale czy nowy model powtórzy sukces swojego poprzednika, to się okaże ile będzie kosztował.

źródło: phoneArena via BGR – Samsung teases a new Grand smartphone launch in India, could be the Galaxy Grand 3