OxygenOS nie jest jeszcze gotowy

OnePlus przestawia zespół odpowiedzialny za rozwój systemu OxygenOS opartego na Androidzie Lollipop, ale sam system nie jest jeszcze gotowy.

OxygenOS OnePlus

Firma OnePlus wydała jedno z najbardziej omawianych urządzeń mobilnych w 2014 roku, smartfona – OnePlus One. Zapowiedziano także własny mobilny system operacyjny oparty na Androidzie 5 Lollipop – OxygenOS (zobacz OxygenOS – Android dla OnePlus One).Przypominając Wam OnePlus postanowił stworzyć swój własny system dla smartfona, aby uniezależnić się od CyanogenMod.

Ku naszemu zdziwieniu, OnePlus prawie nic nie powiedział o nowym systemie OxygenOS. Nasza nadzieja, że dystrybucja niestandardowej wersji Androida zostanie publicznie udostępniona, była na próżno.

Zespół projektowy systemu OxygenOS

Chińska firma przedstawiła natomiast zespół programistów odpowiedzialnych za nową wersję systemu i zaprezentowała minimalistyczne logo systemu (bardzo nam się podoba!)

Poniżej uzasadnienie OnePlus, dlaczego wprowadza własną wersję Androida:

Dzięki własnej dystrybucji jesteśmy w stanie szybciej reagować i dostarczać własne aktualizacje. Możemy sami wdrażać sugestie użytkowników i pozwolić im mieć wpływ na rozwijanie naszego systemu, aby był takim systemem, którego chcą używać. Integracja sprzętu OnePlus One z oprogramowaniem będzie bardziej zgrana (…) Postępujemy według naszego ulubionego powiedzenia: Gdy pracujemy razem zdarzają się niesamowite rzeczy.

OxygenOS Team

Kiedy OxygenOS będzie dostępny do pobrania?

Twórcy OnePlus One informują, że oprogramowanie jest ciągle w fazie testów, więc ostateczna dokładna data wydania nie jest jeszcze znana. Wiemy na pewno, że OxygenOS będzie zoptymalizowany pod kątem wydajności smartfona OnePlus One.

Według Helen z zespołu ROM OnePlus, OxygenOS ukaże „w przyszłym miesiącu”. Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, żartobliwie odpowiedział: „naprawdę?”

Jeśli chodzi o to czy oprogramowanie będzie dostępne w wersji OTA dla właścicieli OnePlus One, to Carl Pei powiedział, że prawdopodobnie dla OnePlus One nie zostanie udostępniona instalacja w wersji over the air, ale będa mogli zainstalować system od początku, jeśli będą chcieli korzystać z systemu OnePlusa. Taka odpowiedź nasuwa od razu na myśl, że prawdopodobnie systemem OxygenOS będzie defaultowo zainstalowany na OnePlus Two?

Zrzut ekranu z systemu OxygenOS

 

Zanim udostępnimy finalną wersję systemu opartego na Androidzie Lollipop, musimy uzyskać różne certyfikaty, których zdobycie zajmuje trochę czasu. Zdecydowaliśmy się iść do przodu i wydać naszym użytkownikom całkowicie stabilną wersję,  która jest obecnie w fazie testów. Ponieważ jest to nasze pierwsze główne wydanie oprogramowania dla smartfona, musimy mieć pewność, że wszystko działa poprawnie i stabilnie zanim je Wam udostępnimy. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

źródło: OnePlus – Introducing the OxygenOS Team: a First Look at the OnePlus ROM, PhoneArena