Zobacz reklamę Apple Pay i AmExa

Firma American Express udostępniła nową reklamę usługi Apple Pay, w której możemy zobaczyć Jerry’ego Seinfelda, Jima Hensona, Tinę Fey i innych.

Reklama American Express z Apple Pay

Wczoraj wieczorem firma American Express rozpoczęła nadawanie reklamy telewizyjnej promującej usługę Apple Pay.

Spot w formie retrospektywy przedstawia ewolucję AmExa. W filmie wykorzystano fragmenty wcześniejszych, najpopularniejszych reklam Amrican Express. W spocie możemy zobaczyć takie znane osoby jak: Jerry Seinfeld, Jim Henson, Tina Fey, Jackie Chan i Martin Scorsese (który również zagrał w reklamie Apple’a).

The Next Evolution of Membership is Here | American Express & Apple Pay

Reklama została stworzona przez agencję reklamową Ogilvy. Podstawowym przesłaniem spotu jest to, że podczas gdy technologia płatnicza się zmienia, to bezpieczeństwo American Express jest ponadczasowe. Inne instytucje finansowe, które koncentrując się w swoich reklamach na usłudze Apple Pay to między innymi Bank of America, Capital One, Chase, Wells Fargo, MasterCard i inni.

Apple Pay jest dostępne na razie tylko w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem kart płatniczych Visa, MasterCard i American Express wydanych przez banki i ponad 60 unii kredytowych. Usługa działa na iPhone’ie 6, iPhone’ie 6 Plus, iPadzie Air 2 i iPadzie mini 3.

Kiedy Apple Watch zostanie już wydane w kwietniu tego roku, właściciele starszych iPhone’ów będą mogli również korzystać z Apple Pay za pośrednictwem zegarka Apple’a. Według Tima Cooka, płatności przez Apple Pay dokonywane są za więcej niż 2 dolary z 3  wydane na zakupy przy użyciu płatności zbliżeniowych przez trzy główne sieci amerykańskich kart.

Nie wiadomo kiedy Apple Pay będzie dostępne w Polsce, ale dzisiaj wystartował Polski Standard Płatności Mobilnych BLIK, z którego mogą już korzystać klienci 6 największych banków w Polsce.

Czytaj więcej na BLIK – wystartował polski system płatności mobilnych.

źródło: iDownloadBlog, Apple, Amex