Landlord 2 – monopol w świecie realnym

Gra mobilna Landlord 2, to oparta na prawdziwych lokalizacjach zabawa w zakup odwiedzanych w czasie rzeczywistym miejsc, budynków lub lokali.

Landlord 2 - gra mobilna w świecie rzeczywistym

Latem w 2014 roku grupa programistów i przedsiębiorców spotkała się w Londynie i zdecydowali, że chcą trochę namieszać w branży gier mobilnych. Wśród tych ludzi znalazły się też polskie mózgi, które wymyśliły, że ich gry powinny być oparte na danych rzeczywistych.

Po wielu godzinach burzy mózgów i kilku wypitych piwach powstało Reality Games z siedzibą w Londynie i Krakowie.

Gra mobilna Landlord 2 to jeden z głównych projektów tego studia. Koncepcja gry oparta jest na znanej grze planszowej (i nie tylko) Monopoly, a w Polsce lat dziewięćdziesiątych Eurobiznes. Właściwie tylko koncepcja jest wspólnym mianownikiem.

Na czym polega gra w Landlord 2?

Real Games studio

W grze Landlord 2 na iOS-a nie znajdziecie kostki, Waszym narzędziem gry jest smartfon, a zamiast 32 lokalizacji z planszy macie do dyspozycji ponad 50 milionów nieruchomości rozsianych po całym świecie!

Możemy kupić na przykład Dworzec Warszawa Centralna, modną kawiarnię na Nowym Świecie, albo przystanek tramwajowy. Dostępność budynkow ograniczona jest rzeczywistą lokalizacją smartfona. W grze mobilnej Landlord 2 widzimy tylko nieruchomości w promieniu 1 km – stąd użytkownik, który częściej się przemieszcza i podróżuje, ma możliwość budowania ciekawszego portfolio.

Każda nieruchomość w grze ma 3 wskaźniki: cenę zakupu, dzienny koszt utrzymania, oraz szacowane przychody. Wszystkie te elementy obliczane są na podstawie rzeczywistej popularności tego obiektu w mediach społecznościowych. Obecnie popularność miejsc oparta jest na aktywności na Facebooku i aplikacji Foursquare.

Wkrótce twórcy zamierzają dodać także aktywności z Instagrama. Aby móc grać w tę grę, trzeba oczywiście posiadać konto w jednym z tych portali społecznościowych.

Landlord 2 - gra mobilna w świecie rzeczywistymLandlord 2 - screen z aplikacji

Jeśli ktoś zamelduje się na Facebooku będać na Dworcu Centralnym w świecie rzeczywistym – to „właściciel“ tej lokalizacji w Landlordzie otrzymuje wirtualny czynsz. Kawiarnie miewają kilkadziesiąt interakcji dziennie, dworce kilkaset, a lotniska nawet kilka tysięcy. Te wskaźniki powiększają sie wraz ze wzrostem właścicieli smartfonów, oraz kultury ich użytkowania w mediach społecznościowych.

Zagraj ze znajomymi w grę Landrord 2 i wykup większość swojego miasta!

Grę pobierzesz za darmo na iPhone’a ze sklepu App Store, klikając w poniższy przycisk. Wersja na Androida powinna pojawić się w sklepie Google Play wczesną wiosną tego roku.

Pobierz w App Store