Tablet w siedzeniach autobusów Lux Express

Estoński przewoźnik Lux Express uruchomi połączenie autokarowe między Warszawą a Krakowem już w marcu, ale najciekawsze jest to, że siedzenia pasażerskie wyposażone są w tablety.

Tablet Funtoro w autobusie Lux Express
Tablet Funtoro w autobusie Lux Express

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa firmy Lux Express. Celem wydarzenia jest inauguracja nowego przewoźnika na polskim rynku transportowym, który ma być silna konkurencją dla Pendolino i Polskiego Busa.

Firma Lux Express prowadzi kampanię zatytułowaną „Kraków czy Warszawa”. Na specjalnej stronie internetowej można wziąć udział w konkursie i wygrać Fiata 500 oraz atrakcyjne urządzenia mobilne, między innymi iPady mini, czytniki Kindle 6 Wi-Fi, smartfony Sony Experia Z3 i wiele innych. Więcej informacji znajdziesz na stronach konkursowych przewoźnika.

Jak podaje serwis Fly4Free autobusy należące do estońskiego Lux Express będą jeździły na razie na trasie z Warszawy do Krakowa, 7 razy na dobę w obie strony. Będzie to ekspresowe połączenie bez przystanków pośrednich. Pierwszy kurs zaplanowany jest już na początek marca 2015 roku.

Z naszego obszaru zainteresowań najciekawsze jest to, że pojazdy tego przewoźnika wyposażone są w tablety umieszczone w siedzeniach pasażerów. Biorąc pod uwagę, że konkurencja oferuje tylko bezpłatne Wi-Fi, mowa o Polskim Busie, lub jak w przypadku Pendolino nie ma nawet internetu bezprzewodowego, to takie dodatkowe wyposażenie jest nowością na naszym rynku i może bardzo umilić podróż pasażerom.

Tablet Funtoro

Indywidualne systemy multimedialne z ekranem dotykowym oferujące możliwość oglądania filmów wideo, słuchania muzyki, grania w gry i przeglądanie internetu w autobusach Lux Expressu to tablety Funtoro. Tablety to dużo powiedziane, ale jest to specjalny system multimedialny z ekranem dotykowym dostosowany właśnie na potrzeby pojazdów do komunikacji na długich trasach.

Na poniższym wideo możesz zobaczyć interfejs urządzeń mobilnych Funtoro opartych o system Android.

 

Funtoro w Simple Express
Tablet Funtoro w autokarze Simple Express

Spółka Lux Express identyfikuje się jako największy przewoźnik międzynarodowy w regionie Bałtyku. Wśród jej marek znajdują się autobusy o wysokim standardzie (Lux Express) i ekonomicznym (Simple Express), które już można spotkać w Polsce w relacjach z innymi miastami Europy.

Tablety Funtoro w autousach Simple Express

Czy użytkownicy urządzeń i internetu mobilnego będą mieli swojego ulubionego przewoźnika? Przekonamy się już za tydzień po konferencji prasowej Lux Expressu.

źródło: Fly4Free, Lux Express, Simple Express