Mobile eksperci z całego świata przybyli do Polski na MCE 2015

Rozpoczęła się trzydniowa konferencja Mobile Central Europe. O przyszłości branży mobilnej i symbiozie człowieka z technologią będzie dyskutować grupa blisko 50 projektantów i programistów z takich firm jak Facebook, Twitter, Skype, czy PayPal.

MCE 2015 logo

 

Dziś rozpoczęła się druga edycja najważniejszego w Europie Środkowej wydarzenia ze świata mobilnych technologii. Hasłem tegorocznej Mobile Central Europe jest „Mobile with Human Touch”, wyznaczając zwrot w kierunku użytkownika i jego unikalnych potrzeb, przede wszystkim komfortu i użyteczności. Istotą MCE jest wymiana praktyczną wiedzą, narzędziami i doświadczeniem, a także stworzenie społeczności tam, gdzie do tej pory było tylko środowisko zawodowe. Konferencja potrwa do piątku, 6 lutego br.

Wydarzenie rozpocznie MCE Jitter, czyli jednodniowa sesja warsztatowa poświęcona programowaniu i projektowaniu technogadżetów. Uczestnicy warsztatów poznają najnowsze zastosowania Internetu Rzeczy („Internet of Things”) w różnych dziedzinach życia, dowiedzą się, jak nie dać się ponieść ekscytacji i gadżeciarstwu, a zamiast tego, opierać nowe produkty na faktycznych zachowaniach ludzi, angażując kolejne zmysły. Eksperci pokażą działanie, między innymi żarówki sterowanej za pomocą „smart” oprawki, a także TI Sensor-Tags, czyli czujników wykrywających światło, temperaturę i pole magnetyczne. To z nich projektanci i programiści budują tzw. inteligentne produkty. Przestrzeń do rewolucyjnych eksperymentów zapewni 4 lutego (środa) warszawskie Studio Tęcza.

– Celem warsztatów jest wyłonienie z chaosu informacyjnego i mnogości technologicznych pomysłów te, które rzeczywiście okażą się nie tylko przełomowe, ale przede wszystkim naprawdę użyteczne w dłuższej perspektywie. Podczas MCE Jitter przyjrzymy się wielu rozwiązaniom mobilnym. Pomożemy zrozumieć, dlaczego niektóre z nich, chociaż z rewolucyjnym potencjałem, wcale nie okazały się sukcesem – powiedziała Magdalena Zadara, projektantka aplikacji mobilnych i organizatorka MCE 2015.

Drugi i trzeci dzień konferencji to spotkania w Kinotece PKiN z najgorętszymi nazwiskami branży mobilnej z całego świata. Wśród tegorocznych tematów prelekcji znajdą się m.in. nowe języki programowania, zagadnienia związane z bezpieczeństwem mobilnym i Internetem Rzeczy, a także mobilny design/UX. Goście konferencji zapoznają się ze specyfiką współpracy programistów i projektantów. Wśród nowych pojęć i zjawisk pojawi się też „spokojna technologia”. To koncepcja, zgodnie z którą rewolucja mobilna dokona się w oparciu o stopniową i nieodczuwalną symbiozę człowieka z technologią, a elektronika ułatwiająca funkcjonowanie będzie idealnie wpisana w codzienne życie.

http://youtu.be/E8S8Yuq2CZ0

– W branży mobilnej szczególnie ważna jest współpraca i potencjał grupy, która pracuje nad danym rozwiązaniem, od koncepcji to ostatecznego produktu. Uczestnicy i prelegenci MCE 2015 doskonale rozumieją te zależności. Wymiana doświadczeń i kreatywne spotkania to istota Mobile Central Europe – konferencji, która z kolejną edycją staje się jednym z najważniejszych w Europie Środkowej wydarzeń ze świata mobilnych technologii. Cieszymy się, że odbywa się właśnie w Polsce, gdzie entuzjastów mobilnych urządzeń nie brakuje – powiedział Jarosław Potiuk, organizator MCE 2015 i CTO w firmie Polidea.

MCE 2015 prelegenci

W gronie prelegentów znajdą się m.in.:

Nikolay Elenkov (Japonia) – Bezpieczeństwo – Android (Sarion Systems Research)
Amber Case (USA) – „Spokojna technologia” (Esri)
Pierre-Yves Ricau (Francja/USA) – Narzędzia Square (Square)
Andy Piper (Wlk. Brytania) – Crowdsourcing mediów (Twitter)
Scott Goodson (USA) – Framework (Facebook)
David Rönnqvist (Szwecja) – Ułatwienia dostępu (Skype)

źródło: informacja prasowa