iOS 8 już na 72 proc. urządzeń mobilnych Apple’a

Apple udostępniło najnowsze dane dotyczące udziału systemu iOS 8, który jest już zainstalowany na 72% iUrządzeń.

Udział systemu iOS - luty 2015

Według danych pochodzących ze statystyk sklepu App Store, już 72% urządzeń z systemem iOS ma obecnie zainstalowaną wersję iOS 8. Jedna czwarta urządzeń (25%) działa pod systemem iOS 7, a zaledwie 3% posiada iOS 6 lub wcześniejsze wersje mobilnego systemu operacyjnego Apple’a.

Dane pochodzą z 2 lutego 2015 roku. Oznacza to, że w ciągu dwóch tygodniu udział iOS-a 8 wzrósł o 3 punkty procentowe.

W zeszłym tygodniu Apple wydało poprawkę systemu iOS 8.1.3, która jest dostępna do pobrania w trybie OTA oraz przez program iTunes. Zobacz jakie poprawki zawiera ostatnie uaktualnienie systemu: iOS 8.1.3 gotowy do pobrania. Najważniejsza to zmniejszenie ilości miejsca potrzebnego do pobrania i zainstalowania aktualizacji w trybie over the air – szczególnie ważne dla posiadających urządzenia z 8 GB pamięci.

Według Mixpanel udział systemu iOS 8 jest bardzo zbliżony do tego podawanego przez Apple’a i stanowi 73,26%. Dla porównania iOS 7 w tym samym okresie w 2014 roku stanowił 85% wszystkich urządzeń mobilnych z jabłkiem w logo.

Udział systemu iOS - luty 2015 - Mixpanel

Dla porównania rówieśnik iOS-a 8, mobilny system operacyjny Google’a – Android 5 Lollipop wciąż próbuje przebić się na salony i obecnie stanowi 1,6% wszystkich urządzeń z tym najpopularniejszym na świecie systemem mobilnym (zobacz: Lollipop wreszcie widoczny w statystykach Google’a)

źródło: Apple – App Store Distribution