Obsada filmu Steve Jobs (2016)

Wreszcie znamy oficjalną obsadę filmy biograficznego o Steve’ie Jobsie, który będzie nakręcony na podstawie książki Waltera Isaacsona.

Steve Jobs - film 2016

Film biograficzny Steve Jobs, będzie miał swoją premierę w 2016 roku. Doborowi obsady filmu towarzyszyło wiele spekulacji i emocji, ale w końcu znana jest oficjalna obsada aktorska głównych ról. Scenariusz został napisany na podstawie bestsellerowej biografii napisanej przez Waltera Isaacsona, a wyreżyserowany zostanie przez Danny’ego Boyle’a. Producentem filmu jest Aaron Sorkin.

Studio Universal Pictures ogłosiło w tym tygodniu oficjalną obsadę do filmu. Fabuła filmu będzie toczyła się wokół kulisów powstawania trzech kultowych produktów, kończąc na iMacu z 1998 roku. Film zabierze nas za kulisy rewolucji cyfrowej, które będą tłem do przedstawienia portretu genialnego człowieka i wizjonera.

Wiedzieliśmy już, że Michael Fassbender otrzymał tytułową rolę i zagra Jobsa, ale oficjalna lista aktorów zawiera kilka niespodzianek – np. trzy różne aktorki, które zagrają córkę Steve’a Jobsa.

Poniżej pełna obsada filmu Steve Jobs, (na zdjęciach po lewej aktorzy, a po prawej prawdziwe postacie).

Michael Fassbender jako Jobs

Michael Fassbender jako Steve Jobs

Wiele gwiazd Hollywood było typowanych do roli Steve’a Jobsem, w tym Leonardo DiCaprio, Matt Damon i Christian Bale. W końcu tytułowym Jobsem został Michael Fassbender.

Kate Winslet jako Joanna Hoffman

Kate Winslet jako Joanna HoffmanKate Winslet wcieli się w rolę  Joanny Hoffman, szefowej marketingu, która pomogła uczynić Macintosha najbardziej pożądanym komputerem z połowy lat 80.

Seth Rogen jako Woz

Seth Rogen jako Woz
Seth Rogen zagra współzałożyciela firmy Apple, genialnego inżyniera Steve’a Woźniaka. Nie ma ogromnego podobieństwa między Wozem i Rogenem, ale wszystko, czego potrzeba do charakteryzacji to brzuch, broda i poczucie humoru, aby móc zagrać sympatycznego przyjaciela Jobsa.

Jeff Daniels jako Sculley

Jeff Daniels jako Sculley
Ta rolą był zainteresowany także Tom Hanks ale Daniels doskonale pasuje do tej roli jeśli brać pod uwagę cechy zewnętrzne.

Katherine Waterston jako Chrisann Brennan

Katherine Waterston jako Chrisann Brennan

Byłą partnerkę i matkę córki Steve’a Jobsa odtworzy na ekranie mniej znana aktorka Katherine Waterson.

Michael Stuhlbarg jako Andy Hertzfeld

Michael Stuhlbarg jako Andy Hertzfeld
Michael Stuhlbarg jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej roli jako nauczyciel fizyki w Midwestern A Serious Man, ale fani Apple’a będą mogli go  zobaczyć w roli Andy’ego Hertzfelda płodnego programisty, który był członkiem oryginalnego zespołu rozwoju Macintosha.

Trzy różne aktorki jako Lisa Jobs

Trzy różne aktorki w roli Lisy Jobs
Retrospekcje odegrają kluczową rolę w narracji filmu Steve Jobs. Wygląda na to, że w wielu scenach znajdzie się córka Steve’a Jobsa – Lisa. Perla Haney-Jardine, Ripley Sobo i Mackenzie Moss będą odgrywały rolę Lisy na różnych etapach jej życia.

Sarah Snook jako Andrea Cunningham

Sarah Snook jako Andrea Cunningham

Nigdy wcześniej nie słyszałem o aktorce o imieniu i nazwisku Sarah Snook, teraz wcieli się w legendarną kobietę odpowiedzialną za Public Relations Apple’a – Andreę Cunningham, która pracowała u boku Steve’a Jobsa podczas uruchomienia pierwszego Macintosha.

Adam Shapiro jako Avie Tevanian

Adam Shapiro jako Avie Tevanian

Adam Shapiro zagra Apple Senior VP of Software Engineering Avie’ego Tevaniana.

źródło: Cult of Mac – Meet the official cast of the Steve Jobs movie