50% aktywowanych smartfonów w 4Q w USA to iPhone’y

Zobacz, które smartfony były najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych w czwartym kwartale 2014 roku.

Najpopularniejsze smartfony w USA w 4Q 2014

Apple cieszyło się największą w historii sprzedażą w tym sezonie, już w ten wtorek 27 stycznia przedstawi także swoje wyniki finansowe (informacja: Wyniki finansowe Apple’a już 27 stycznia). Według najnowszego raportu aktywacji smartfonów od Consumer Intelligence Badawczych Partners (CIRP), Apple dominowało wśród najczęściej kupowanych smartfonów w okresie świątecznym i w USA stanowiły 50 proc. wszystkich aktywacji smartfonów w czwartym kwartale 2014 roku.

Już w ten wtorek Tim Cook może ogłosić kolejny rekordowy kwartał, powołując się na podwojenie liczby aktywacji swojej najbliższej konkurencji jaką jest Samsung. Koreańczycy bowiem osiągnęli skromne 26 proc. aktywacji w ostatnim okresie.

Udział aktywacji Apple’a na rynku amerykańskim wzrósł z 28% w trzecim kwartale 2014 do 50% w ostatnim kwartale, głównie dzięki dużemu popytowi na iPhone’a 6 i 6 Plus. Tim Cook zapowiadał, że ojawienie się iPhone’a z dużym ekranem może wywołać lawinowe przejście użytkowników Androida na iPhone’a. Jednak z danych CIRP wynika, że 86 proc. aktywujących nowego iPhone’a to użytkownicy iOS-a a nie Androida…

Samsung stracił 25% swoich klientów na rzecz Apple’a, a około 18% właścicieli LG przeszło na iPhone’a. Aktywowane smartfony innych marek niż Apple, Samsung, LG, HTC, Motorola czy Nokia stanowią około 5 proc. Samsung nie składa oczywiście broni i prawdopodobnie już wkrótce zobaczymy nowego flagowca Galaxy S6 na Mobile World Congres w przyszłym miesiącu.

Tymczasem akcje Apple’a utrzymują się wciąż na wysokim poziomie:

Akcje Apple 2014 rok - wykres
Akcje Apple 2014 rok – wykres

źródło: CIRP – Apple Rides iPhone 6 and 6 Plus To Strong Quarter