Postęp technologiczny kosztem utraty prywatności

Nowoczesna technologia nie tylko daje nam stały dostęp do informacji, ale również daje możliwość kontaktu z ludźmi nPostęp technologiczny kosztem utraty prywatnościa całym świecie za dotknięciem palca. Zobacz na co najbardziej pozytywny wpływ ma rozwój nowoczesnych technologii.

Chociaż nowoczesne technologie mobilne, powszechny dostęp do internetu ma ogromny wpływ na możliwości komunikacyjne, kulturalne czy rozrywkowe, to mogą dla niektórych wydawać się przytłaczające. Jednak rozwój technologii komputerowych zmienił niemal wszystkie nasze aspekty życia na lepsze.

Firma Microsoft przedstawiła na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w tym tygodniu badanie zatytułowane  Views from Around the Globe: 2nd Annual Poll on How Personal Technology Is Changing Our Lives, które zostało przeprowadzone w ciągu ostatnich 12 miesięcy wśród 12 002 internautów w 12 krajach. Zdecydowana większość respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że technologia ma pozytywny wpływ zarówno na prywatne jak i zawodowe aspekty życia.

Jest tylko jeden minus postępu technologicznego, który wskazywali respondenci niemal w prawie każdym kraju uzgodnienia. Chodzi o utratę prywatności. Jest bardzo wiele łatwych sposobów w jaki firmy mogą zbierać informacje o nas i naszych upodobaniach. To właśnie najbardziej niepokoi internautów na całym świecie. I choć czasami mogłoby się wydawać, że ludzie nie dbają już o swoją prywatność, dobrze jest zobaczyć, że jeszcze jesteśmy świadomi tego jakim kosztem korzystamy z naszego nowego błyszczącego smartfona, który śledzi nasz niemal każdy ruch.

Poniższy wykres pokazuje, jak ludzie oceniają wpływ osobistych urządzeń technologicznych (np. smartfonów, tabletów czy komputerów) na różne aspekty naszego życia.

Wpływ nowych technologii na różne aspekty naszego życia

źródło: Statista – Loss of Privacy Only Downside to Rise of Personal Tech