Animacja przedstawiająca ewolucję iPhone’a

Zobacz na animowanej grafice jak do dziś zmieniał się iPhone.

iPhone 8 lat

Minęło już ponad 8 lat odkąd Steve Jobs po raz pierwszy pokazał pierwszego iPhone’a! (zobacz także: iPhone ma już 8 lat).

Aby pokazać jak iPhone zmieniał się na przestrzeni lat, serwis PicClick przygotował zapętlonego GIF-a ze zdjęciami wszystkich iPhone’ów, które płynnie przechodzą w wizualizację kolejnej generacji iPhone’a.

Historia iPhone’a w pigułce:

 • iPhone: iPhone został wydany 29 czerwca 2007 roku. Posiadał 3,5-calowy wyświetlacz, 160-pikseli na cal. Telefon posiadał: kontakty, kalendarz, pocztę głosową, SMS, GSM + EDGE, Wi-Fi i Bluetooth.
 • iPhone 3G: iPhone 3G miał plastikowy tył, działa w sieci 3G, GPS, i dostępny był w kolorze białym.
 • iPhone 3GS:  ta wersja była pod kątem designu niemal identyczna jak 3G, dodano 3-megapikselową kamerę tylną, sterowanie głosem, oraz możliwość wycinania, wklejania i kopiowania.
 • iPhone 4: został całkowicie przebudowany, zbudowany był ze stali nierdzewnej i szkła a obudowa stała się bardziej kwadratowa. Dodano przednią kamerę i wyświetlacz Retina, a tylna kamera zwiększona do 5 MP.
 • iPhone 4s: design tego modelu był identyczny jak iPhone’a 4, dodano 8 MP aparat i wsparcie dla Siri.
 • iPhone 5: zmieniono wygląd i materiały obudowy. Wykonano ja w całości z aluminium, zwiększono ekran, kamera 8 MP tym razem z z obiektywem wykonanym z szafirowego szkła. FaceTime w wersji HD.iPhone 5 to pierwszy model z mniejszym złączem typu Lightning.
 • iPhone 5s: w 2013 roku, Apple zerwało z dotychczasowym planem wydawniczym i uruchomiono dwa modele.
  iPhone 5s to podrasowany iPhone 5 z 64-bitową architekturą, który dostępny był w kolorze złotym, czarnym i białym. To był pierwszy telefon wyposażony w dotykowy czujnik TouchID.
 • iPhone 5c: budżetowa wersja iPhone’a z plastikową obudową. Wewnątrz to prawie iPhone 5, jedyna różnica to szersza gama kolorystyczna obudowy.
 • iPhone 6 i 6 Plus: najnowsze telefony, wydane we wrześniu 2014 roku. Oba modele posiadają skaner linii papilarnych wprowadzony do przycisku Home już w modelu 5s. iPhone 6 ma wyświetlacz 4,7-cala a iPhone 6 Plus 5,5 cala. Oba telefony mają wyświetlacze Retina HD. Powrócono do bardziej zaokrąglonych krawędzi z pierwszych modeli. Po raz pierwszy dodano obsługę NFC, ale tylko do płatności ApplePay.
  Aparat w iPhone’ie 6 Plus dodatkowo posiada optyczną stabilizację obrazu.

Pod linkiem źródłowym możesz obejrzeć wszystkie animowane grafiki z przodu z boku i z tyłu iPhone’a.

Animacja iPhone na przestrzeni lat

źródło: PicClick –  iPhone Evolved, DailyMail –  Evolution of the iPhone: Animation reveals exactly how the handset has transformed from 2007 to the present