Google udostępniło aplikację mobilną Classroom

Dzisiaj Google udostępniło nową aplikację mobilną na iOS-a i Androida dla swojej usługi Classroom przeznaczonej dla szkół i uczelni.

Google Classroom

Aplikacja Classroom jest dostępna dla wszystkich użytkowników Google Apps dla Szkół i Uczelni – darmowego pakietu narzędzi podnoszących wydajność pracy, w skład którego wchodzi Gmail, Dysk i Dokumenty Google.

Classroom umożliwia zadawanie i zbieranie prac w formie elektronicznej, a przy tym zawiera funkcje, które pozwalają nauczycielom zaoszczędzić mnóstwo czasu, na przykład automatyczne tworzenie kopii Dokumentu Google dla każdego z uczniów. Każde zadanie trafia do specjalnie utworzonych na Dysku folderów poszczególnych uczniów, dzięki czemu wszystkim łatwiej jest utrzymać porządek.

Nauczyciele i uczniowie będą mogli uzyskać dostęp do tych funkcji z urządzeń mobilnych za pośrednictwem nowych aplikacji mobilnych.

Oprócz nowej odsłony mobilnej usługi Classroom, aplikacje mobilne pozwolą użytkownikom zrobić zdjęcia i dodać do zadań lub tematów.

Google Classroom - aplikacja mobilna Google Classroom - aplikacja mobilna

Z Classroom może korzystać każdy, kto ma konto w Google Apps dla Szkół i Uczelni. Aplikacja mobilna Classroom pozwala nauczycielom i wykładowcom oszczędzić czas i pomaga w organizacji zajęć. Uczniowie śledzą zadawane prace na stronie Zadania i wystarczy, że klikną jedno z nich, aby zacząć nad nimi pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie. W Classroom mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny.

Dzięki aplikacji mobilnej na Androida uczniowie i nauczyciele mogą przeglądać zajęcia i komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym. Uczniowie i studenci mogą otwierać zadane prace i wykonywać je w telefonie lub na tablecie. Nauczyciele i wykładowcy mogą śledzić, kto oddał pracę, a także sprawdzać zadania w szkole lub poza nią.

Snap a Photo in Google Classroom

Classroom

Podstawowe funkcje usługi Classroom:

  • tworzenie klas i zarządzanie społecznością uczniów
  • możliwość zadawania prac domowych i sprawdzania przez aplikację (w formie elektronicznej)
  • uczniowie widzą zadane prace domowe, a materiały potrzebne do lekcji są automatycznie zaposywane na Dysku Google
  • możliwość wysyłania powiadomień i tworzenia dyskusji w obrębie klasy
  • tak jak i inne aplikacje Google Apps dla Szkół i Uczelni, Classroom nie zawiera reklam i jest bezpłatna dla szkół

Nowe aplikacje Google Classroom dostępne są za darmo w sklepie Google Play i App Storze.

Więcej o Google Classroom znajdziesz na stronach Google’a: Przedstawiamy Classroom

źródło: Google Apps dla Szkół i Uczelni