Siri po polsku, już niebawem?

W kodzie systemu iOS 8.1.2 znaleziono informacje na temat wsparcia Siri dla języków: polskiego, słowackiego i czeskiego.

Siri po polsku

Zawarte w wersjach oprogramowania informacje na temat wsparcia asystenta głosowego Siri dla języków polskiego słowackiego i czeskiego znajdują się od wersji co najmniej iOS 8.1. Sugeeruje to, że Siri może wkrótce obsługiwać język polski, słowacki i czeski na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

W zlokalizowanych ciągach słów znaleziono przetłumaczone sekwencje asystenta Siri dla nowych języków. Dotyczą one między innymi takich rzeczy jak ustawienia przełączników, restauracji i rezerwacji i informacji sportowych.

Siri w języku polskim
Siri w języku polskim

Firma Apple zatrudniła w ciągu ostatnich kilku lat inżynierów, w celu rozszerzenia lokalizację Siri na iPhone’ie i iPadzie, starając się dodać obsługę języka rosyjskiego, brazylijskiego portugalskiego, tajskiego, arabskiego, duńskiego, holenderskiego, fińskiego, norweskiego i szwedzkiego. Apple dodało także wsparcie dla 24 nowych języków dla usługi dyktowania (zamiany mowy na tekst) w iOS-ie 8 i OS X Yosemite.

Apple planuje kilka aktualizacji  dla iOS-a w 2015 roku, więc jest możliwe, że Siri może uzyskać wsparcie dla tych dodatkowych języków. Nie wiemy natomiast z którą wersją zostaną udostepnione nowe funkcje. Ale mimo wszystko to miła informacja dla włascicieli iPhone’ów i iPadów w Polsce.

źródło: 9TO5Mac, LetemSvetemApplem