Chrome Remote Desktop teraz też na iOS-a

Google wydało aplikację mobilną Chrome Remote Desktop (Pulpit zdalny Chrome) na urządzenia z iOS-em.

Chrome Remote Desktop

Google wydało wersję swojej aplikacji mobilnej Pulpit zdalny Chrome (Chrome Remote Desktop) na urządzenia z systemem iOS.  Aplikacja od teraz jest dostępna w App Storze zarówno na iPhone’a jak i na iPada. Chrome Remote Desktop pozwala na bezpieczny dostęp do komputerów z urządzeń mobilnych.

Aby mieć dostęp do komputera PC lub Mac z tabletu lub smartfona za pomocą aplikacji Chrome Remote Desktop należy oprócz aplikacji na urządzeniu mobilnym, zainstalować na komputerze klienta Pulpitu, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

W aplikacji możemy wybrać w jaki sposób chcemy nawigować po komputerze, czy za pomocą gładzika, dotyku czy gestów.  Możemy korzystać z funkcji przewijania, powiększania i oczywiście wyboru i przeciągania.

W samej aplikacji nie ma niczego przełomowego, ale jeśli poruszasz się w ekosystemie Google’a to jest idealne darmowe rozwiązania do zdalnego pulpitu.

Chrome Remote Desktop - aplikacja Chrome Remote Desktop - aplikacja

Aplikację Chrome Remote Desktop (Pulpit zdalny Chrome) możesz pobrać w App Storze lub w sklepie Google Play na urządzenia z Androidem. Poniżej bezpośrednie przyciski z linkami do sklepów.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play