MCE 2015: Warszawa europejską stolicą mobilnych technologii

Blisko 50 prelegentów z całego świata, 650 uczestników, 3 dni spotkań i warsztatów – MCE 2015 to największa konferencja dotycząca mobilnych technologii w Europie Środkowej.

MCE 2015 - Mobile Central Europe

MCE 2015 – o wydarzeniu

MCE 2015 to druga edycja najważniejszej konferencji dotyczącej technologii mobilnych w Europie Środkowej stworzonej przez projektantów i programistów.

W dniach 4-6 lutego 2015 r. w Warszawie spotka się blisko 50 prelegentów i 650 uczestników, pierwszego dnia na warsztatach dotyczących metodologii i hardware, drugiego i trzeciego na wykładach i panelach dyskusyjnych. Najważniejsi eksperci branży mobilnej reprezentujący takich gigantów, jak Twitter, Facebook, PayPal, Square, Skype, Grupa Allegro czy Mozilla podzielą się swoim doświadczeniem podczas ponad 40 wystąpień. „Mobile with Human Touch”, bo tak brzmi oficjalne hasło MCE 2015, wyznacza kierunek branży – zwrot w stronę użyteczności aplikacji i komfortu użytkownika.

Istotą wydarzenia jest wymiana praktyczną wiedzą, narzędziami i doświadczeniem, a także stworzenie społeczności tam, gdzie do tej pory było tylko środowisko zawodowe. MCE wprowadza w tajniki rozwoju oprogramowania mobilnego – projektowania i kodowania oraz inne tematy związane z tworzeniem wyjątkowych aplikacji i tzw. wearables (elektronika ubieralna). Niezależnie od rozwoju zawodowego, wydarzenie będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów z osobami z całego świata o podobnych zainteresowaniach. Całość rozpocznie MCE Jitter, dzień poświęcony warsztatom związanym z metodologią i elektroniką. Prowadzący podzielą się swoim doświadczeniem m.in. na temat współpracy projektantów i programistów, tworzenia produktów z użyciem najnowszych technologii czy korzystania z mikrokontrolerów w „inteligentnym domu”.

Rozmach tegorocznej konferencji Mobile Central Europe przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Lista prelegentów jest imponująca. Można powiedzieć, że duża część mobilnego potencjału programistycznego i projektowego z całego świata, na trzy dni przeniesie się do Warszawy. Dla branży mobilnej w Polsce to duża szansa na zbudowanie relacji branżowych z najlepszymi praktykami na świecie – relacji , które już powstały, choćby w poprzedniej edycji, ale które ciągle trzeba rozwijać. W tym roku rozszerzyliśmy formułę wydarzenia, tak by jeszcze bardziej ułatwić uczestnikom bezpośredni kontakt z prelegentami. A są to najważniejsze nazwiska z całego świata, wyłącznie praktycy. Nie trzeba było ich długo namawiać na przyjazd do Warszawy, bo oni już wiedzą, że MCE to silna marka. To uczestnicy naszej konferencji będą tworzyć rozwiązania mobilne przyszłości – powiedział Jarosław Potiuk, główny organizator MCE 2015 oraz CTO w firmie Polidea.

Gdzie odbędzie się MCE 2015?

Wydarzenie otwiera całodniowy Jitter – warsztaty dotyczące metodologii i hardware’u.

  • 4.02.2015 – w środę, 4 lutego 2015 r. Studio Tęcza przy ul. Ludwika Rydygiera 8 w Warszawie (godz. 10.00-18.00) dla fanów technogadżetów i najnowszych technologii.
  • 5.02.2015 – część konferencyjna wydarzenia odbędzie się 5-6 lutego 2015 r. w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
  • 6.02.2015 – Plac Defilad 1 w Warszawie ( godz.9.00-18.00)

MCE 2015 - miejsce

Dodatkową atrakcją tegorocznej konferencji będzie warstwa wirtualna. Wymiana kontaktów, oczekiwanie na lunch, głosowanie na temat jakości prelekcji, gra networkingowa i inne funkcje będą zintegrowane w jednym spójnym systemie. Pozwoli on w łatwy i ciekawy sposób zdobyć dodatkowe informacje na dany temat, czy poznać uczestników o podobnych zainteresowaniach lub kompetencjach – wszystko za pośrednictwem internetu rzeczy oraz bezprzewodowej i dotykowej łączności.

Program konferencji MCE 2015

Wśród tegorocznych tematów prelekcji znajdą się m.in. nowe języki programowania, zagadnienia związane z bezpieczeństwem mobilnym i Internetem Rzeczy („Internet of Things”), a także mobilny design/UX. Goście konferencji zapoznają się także ze specyfiką współpracy programistów i projektantów.

Pełny pogram konferencji znajdziecie tutaj.

MCE 2015 - Agenda dzień 1.
MCE 2015 – Agenda dzień 1.

Na konferencję możecie zarejestrować się online na stronach wydarzenia do 3 lutego 2015 r.

źródło: informacja prasowa