Co to jest RWD?

Co oznacza, że strona jest responsywna lub została wykonana w technice RWD? Odpowiedź na znajdziesz na tej infografice.

Aż 25 proc. internautów ma dostęp do internetu tylko przez urządzenia mobilne, dlatego jeśli tworzysz własną stronę internetową musisz uwzględnić je przy projektowaniu witryny. Infografika na temat Responsive Web Design przygotowana przez Verve zawiera przydatne informacje o tym, co to jest strona responsywna i jakie podstawowe zasady należy uwzględnić przy tworzeniu strony dostosowującej się do różnego typu urządzeń.

Jeśli posiadasz już stronę internetową, sprawdź, czy jest skutecznie zoptymalizowana pod wszelkiego rodzaju urządzenia (PC, tablety, smartfony) i platformy (systemy i przeglądarki internetowe). Przy projektowaniu strony należy mieć na uwadze każdego użytkownika internetu.

Strona responsywna (reagująca, z ang. czuła, wrażliwa) jest zaprojektowana w ten sposób, aby wyświetlała się prawidłowo na wszystkich możliwych platformach – dostosowywała się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest wyświetlana. Technika tworzenia stron responsywnych polega na tworzeniu paru wersji strony dostosowanej do różnych rozdzielczości. Podczas wczytywania strony lub zmiany jej rozdzielczości strona responsywna sprawdza aktualną rozdzielczość i dostosowuje się do niej poprzez wczytywanie odpowiednich wersji grafik oraz innych elementów. Często na stronach responsywnych inaczej zorganizowane są elementy nawigacji.

RWD (z ang. Responsive Web Design) jest to technika projektowania stron WWW, aby ich wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym są wyświetlane, na przykład przeglądarki internetowej, smartfonów lub tabletów. Strona internetowa (mobilna) tworzona w tej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na wielkich ekranach o dużych rozdzielczościach jak i na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz także nasze inne artykuły poświęcone RWD i stronom mobilnym:

Poniższa infografika pomoże zrozumieć Ci jak działa strona responsywna. (przerobiona infografika serwisu Verve)

Co to jest RWD (infografika PL)

Zobacz oryginalną infografikę poniżej:

Co to jest RWD? (infografika)

źródło: Wikipedia (definicje), Verve – What is Responsive Website Design?