Podwyżka cen w sklepie App Store

Zgodnie z zapowiedziami Apple podwyższa ceny w sklepie App Store w krajach Unii Europejskiej, Kanadzie i Norwegii.

Zmiana cen aplikacji w App Store

W e-mailu rozesłanym wczoraj do członków iTunes Connect, Apple ogłosiło wzrost cen aplikacji w sklepie App Store we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Kanadzie i Norwegii. W Islandii ceny zostaną obniżone, a rosyjscy klienci doświadczą nieznanych jeszcze zmian kosztów aplikacji mobilnych na iOS-a.

Zmiany wejdą w życie w ciągu 36 godzin. W polskim sklepie App Store najtańsze aplikacje, które kosztowały do tej pory 0,89 euro mogą wzrosnąć prawdopodobnie o 0,10 euro do 0,99 euro.

Oryginalna treść wiadomości:

Dear [Developer],

Within the next 36 hours, prices on the App Store will increase for all territories in the European Union as well as in Canada and Norway, decrease in Iceland, and change in Russia. These changes are being made to account for adjustments in value-added tax (VAT) rates and foreign exchange rates.

We will simultaneously update the Pricing Matrix in Rights and Pricing in My Apps on iTunes Connect.

We will also update the iOS Paid Applications and Mac OS X Paid Applications agreements, which will be available in Agreements, Tax, and Banking.

If you have any questions, contact us.

Regards,
The App Store team

Apple dokonuje korekt cen ze względu na różne wartości lokalnych podatków (VAT) oraz kursów walutowych.

Jeśli chodzi o zmiany w  Rosji to nie jest jasne, czego się spodziewać, ale ze względu na niestabilność Rubla, w zeszłym miesiącu Apple zawiesiło sprzedaż sprzętu w rosyjskim sklepie internetowym. Gdy po 6 dniach przywrócono sprzedaż, ceny popularnych produktów, takich jak iPhone i iPad wzrosły o ok. 35 proc.

Zobacz także: Zmiana cen aplikacji w App Storze

źródło: appleinsider – Apple to raise App Store prices in EU and Canada, 'change’ Russian fees