Czego można oczekiwać od firmy Apple w 2015 roku?

Jakich nowych urządzeń mobilnych, i nie tylko, możemy spodziewać się od Apple’a w 2015 roku? Zobacz zbiór doniesień na ten rok.

Apple w 2015 roku

W 2014 roku wreszcie zobaczyliśmy 4,7- i 5,5-calowego iPhone’a 6 i 6 Plus, system mobilny iOS 8 i OS X Yosemite oraz zapowiedź zegarka Apple Watch. Zadebiutował także Carplay i nowy system płatności Apple Pay, który szybko stał się największym systemem płatności mobilnych pod względem zarejestrowanych kart kredytowych. Do firmy dołączyły siły z IBM, aby uruchomić program IBM Mobile First for iOS dla klientów korporacyjnych. Apple kupiło także firmę Beats.

Czego można oczekiwać od firmy Apple w 2015 roku? Apple ma wiele więcej asów w rękawie na 2015 rok. Oto kilka oczekiwanych produktów Apple’a w tym roku:

Apple Watch (Watch) – to jest najpewniejsza pozycja na tej liście. Smartwatch Apple Watch to długo oczekiwane urządzenie mobilne o którym po raz pierwszy mówiono iWatch. Zegarek Apple’a został oficjalnie ogłoszony we wrześniu 2014 roku, ale nadal nie ma oficjalnej daty premiery urządzenia. Apple poinformowało jedynie na stronach apple.com/watch, że będzie on dostępny na początku 2015 roku, a cena będzie zaczynała się od 349 dolarów. Pewne jest, że najpóźniej przed kwietniem zegarek trafi do sprzedaży, bo maj to już nie początek roku:)

iPad – pogłoski o dużo ekranowym iPadzie (od 12,2″ do 12,9″), nazywanym iPad Pro lub iPad Plus pojawiają się już od pewnego czasu. Chociaż Apple właśnie rozpoczęła kampanię iPada Air 2, to większy iPad mógłby być skierowany do dużych firm w ramach IBM MobileFirst dla iOS-a. iPady tradycyjnie prezentowane są na jesieni, ale niektóre plotki mówią, że w tym roku zobaczymy wcześniej. W każdym razie najbardziej prawdopodobna data  iPada Pro to koniec roku, a iPad Air prawdopodobnie zostanie zaktualizowany jesienią, a co się stanie z iPadem mini? niewiadomo.

iPhone i iOS – Apple będzie trzymało się tradycji i wyda nowego iPhone’a jesienią. Pytanie tylko, czy będzie to iPhone 7 lub ulepszony iPhone 6 z  listerką „s” na końcu?  Istnieją już pogłoski o kolejnej generacji iPhone’a mającego podwójny obiektyw, istnieją też plotki o mniejszym 4-calowym iPhone’ie 6s mini. iOS 9 prawdopodobnie zadebiutuje w momencie startu sprzedaży nowego iPhone’a.

Mac – MacBook Air z wyświetlaczem Retina jest chyba najbardziej wyczekiwanym nowym komputerem Apple’a. Wiele osób oczekiwało, że będzie on dostępny z końcem 2014 roku. Spodziewamy się, że MacBook Air zadebiutuje w połowie roku, a nowy iMac i Mac Pro z końcem 2015 roku.

Apple TV – to urządzenie nie było aktualizowane od 2012 roku. Spekuluje się, że nowy Apple TV wraz z HomeKit, będzie służyć jako centrum sterowania dla wszystkich podłączonych urządzeń w gospodarstwie domowym

HealthKit – było dużo szumu wokół HealthKit przy okazji premiery iOS-a 8, ale do tej pory niewiele można z nim podziałać. Wydanie Apple Watcha z czujnikiem tętna na pewno nada mu drugie życie. HealthKit powinien być rozwijany w ciągu roku, a programiści firm trzecich wykorzystają czujniki w swoich aplikacjach na Apple Watcha.

Błędy – dla cyników. Tak, nie obędzie się zapewne bez błędów w 2015 roku, ale zapewne zostaną naprawione przez Apple’a.

Co Apple pokaże w tym roku? Oczywiście czas, tzn. Apple pokaże :)

źródło: iPhoneFAQ (autor Jon Reed) – What to Expect From Apple in 2015