Udział Apple’a rośnie w całej Europie, USA i Chinach

Zobaczcie jak wygląda sprzedaż smartfonów wg mobilnego systemu operacyjnego na interaktywnej grafice.

Sprzedaż smartfonów na świecie wg OS

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży smartfonów od Kantar Worldpanel COMTECH za okres trzech miesięcy zakończonych w listopadzie 2014 roku pokazuje, że wpływ premiery iPhone’a 6 i 6 Plus miał wpływ na wzrost udziału systemu iOS we wszystkich badanych krajach z wyjątkiem Japonii.

– Android jest wciąż dominującym systemem operacyjnym na świecie, jednak udział systemu Google’a na rynku spadł w większości krajów europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych, pierwszy spadek odnotowano od września 2013 roku – powiedziała Carolina Milanesi, dyrektor działu badań w Kantar Worldpanel COMTECH. W ciągu trzech miesięcy kończących się w listopadzie, Samsung szczególnie odczuł i odnotował spadek swego udziału na rynkach europejskich i w USA. Udział Motoroli natomiast wzrósł dzięki odświeżeniu Moto X i Moto G, oferując dobrej klasy smartfony za rozsądną cenę.

Sprzedaż smartfnów wg OS (%)

W Europie* Android pozostaje dominującym mobilnym systemem operacyjnym z udziałem w rynku wynoszącym 69,9%, choć jest to 3,2 punktu procentowego mniej niż w analogicznym okresie w 2013 roku. Wielka Brytania odnotował najwyższy spadek akcji dla Androida, aż o  6,7 punktów procentowych. Apple zawdzięcza zwiększenie udziału w rynku dzięki wprowadzeniu iPhone’a 6 i 6 Plus, który miał swoją premierę na jesieni zeszłego roku. Wówczas iOS osiągnął 42,5% na rynku brytyjskim – wzrost o 12,2 punktów procentowych w ujęciu rocznym. Wzrost odbył się kosztem spadku udziału systemu Android.

W USA, Apple osiągnęło 47,4% sprzedaży, 4,3 punktu procentowego wiecej niż w analogicznym okresie w 2013 roku. iPhone 6 był najlepiej sprzedającym się smartfonem w okresie 3 miesięcy do listopada 2014 roku, gdzie zgarnął 19% sprzedaży smartfonów.

W Chinach Android zachował pozycję lidera z udziałem w rynku wynoszącym 80,4%. Szeroka gama produktów oferowanych przez lokalnych producentów powoduje, że Android jest tam najpopularniejszy. Xiaomi w największym stopniu przyczynia się do sukcesu systemu Google’a. Sprzedaży urządzeń mobilnych firmy Apple wzrosła w Chinach nieznacznie, tylko  o 1,1 punktu procentowego, przynosząc udział Apple’a w rynku smartfonów do 18,1%.

Penetracja smartfonów osiągnęła 58% w USA i 65% w całej Europie pięciu dużych gospodarek*.

* Wielka piątka rynków europejskich to: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania.

Smartphone OS market share – Kantar Worldpanel ComTech

Na poniższej grafice interaktywnej wybierz kraj, aby zobaczyć odpowiadające mu dane. Przesuń znacznik czasu na dole grafiki, aby wyświetlić dane dla interesującej Cię daty.  Aby zacząć kliknij na „Begin”.

źródło: informacja prasowa Kantar Worldpanel – Apple market share grows across Europe, US and China