Demo działania zegarka Apple Watch

Sprawdź na interaktywnym demo, jak może działać system iOS na zegarku Apple Watch.

Apple Watch - demo działania

Programiści z  firmy Pipes udostępnili interaktywne demo dla Watch, które pozwala użytkownikom i programistom poczuć jak mógłby działać interfejs iOS-a na smartwatchu Apple’a zanim zegarek będzie miał swoją oficjalną premierę. części interfejsu dla serii próbnej przed Urządzenie uruchamia się do publicznej wiadomości.

Demo oferuje replikę ekranu głónego urządzenia a także możliwość uruchomienia dowolnej aplikacji mobilnej znajdującej się na liście. Wiele aplikacji to tylko statyczny obraz, ale znajdziecie też kilka działających, na przykład makieta Instgrama, w której można przesunąć kilka zdjęć lub aplikacja Muzyka, która umożliwia odtwarzanie A Sky of full Stars zespołu Coldplay.

Inne aplikacje z kilkoma działającymi ekranami to Filmy, Telefon i aplikacja Pipes, która ma najbardziej rozwinięty interfejs dostosowany do Apple Watcha. Programiści aplikacji Pipes, która zawarta jest już w demo, zapowiadają, że wypuszczą ja w takiej postaci, gdy system iOS 8.2 będzie już dostępny.

Wracając do ekranu głównego, to działa on tak jak na prawdziwym zegarku Watch: wystarczy dotknąć tarczy aby przesuwać i wybierać ikony aplikacji. Boczny przycisk powoduje powrót do ekranu głównego. Możecie dodać także własne ikony aplikacji, aby zobaczyć jak będą wyglądały na zegarku. Dodatkowo dostępne są przykłady Powiadomień, które mogą wyświetlać się na wyświetlaczu Apple Watcha.

Jeśli chcesz wypróbować demo zegarka Apple Watch (Watch) wejdź na tę stronę.

źródło: Pipes – Demo Apple Watch, 9TO5Mac – Interactive Apple Watch demo gives users a feel for the wearable’s UI ahead of launch