Dziennikarz TVN24, smartfon i brukselska policja

Polski dziennikarz Jacek Pałasiński znalazł właściciela swojego skradzionego smartfona, brukselska policja ośmieszona.

Jacek Pałasiński LaGazette - okładka

Niesamowita historia w Brukseli, gdzie polski dziennikarz stacji TVN24 i TVN 24 Biznes i Świat Jacek Pałasiński, kilka miesięcy temu stracił telefon komórkowy. Smartfon jak się okazuje działał i były robione nim zdjęcia, przez „nowego” właściciela. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że dziennikarz dostarczył brukselskiej policji wszelkie niezbędne dane do zlokalizowania telefonu, ba nawet zdjęcia osoby posiadającej jego telefon.

Jacek Palasinski,  pyta dlaczego brukselska policja nie rozwiązuje sprawy związanej z kradzieżą jego telefonu komórkowego?, podczas gdy udało mu się zidentyfikować i odnaleźć osobę, która jest w posiadaniu telefonu Samsung Galaxy, ukradzionego trzy miesiące temu w samym sercu stolicy Belgii.

Dzięki temu, że w smartfonie włączone było automatyczne przesyłanie zdjęć do chmury, Jacek Pałasiński ma na swoim komputerze zdjęcia robione jego smartfonem przez potencjalnego rabusia. Nowy właściciel telefonu Stelyan Iwanow rzeczywiście korzysta z tego telefonu i robi nim selfie, fotografuje swoją rodzinę, a nawet faktury z dokładnymi danymi i adresem :)

– Poznałem jego mamusię, jego dwie siostry, jego babcię, jego bliższe i dalsze kuzynki, siostrzeńców, jego szwagra – wyliczał Pałasiński.

Artykuł w LaGazette o smartfonie Jacka Pałasińskiego
Artykuł w LaGazette o historii smartfona Jacka Pałasińskiego

Miesiąc temu Pałasiński zgłosił sprawę belgijskiej policji. Na razie nic się nie dzieje w jego sprawie, a mężczyzna posługujący się jego telefonem robi kolejne fotki. Teraz w coraz bardziej świątecznym anturażu. Nowy właściciel powiedział, że nie jest złodziejem i czuje się upokorzony. Szkoda, że dopiero po tym jak jego zdjęcia zostały opublikowane przez belgijską gazetę.

Mając tyle danych, zdjęć, nawet adres, komisariat w Brukseli odpowiedział panu Jackowi w następujący sposób: „Ten pan jest znany, ale nie możemy nic zrobić. Sprawa została przekazana do innego wydziału.”

Zobacz także nasz artykuł, co warto wiedzieć, gdy zgubicie lub zostanie Wam ukradziony smartfon: Co zrobić, gdy zgubisz smartfona?

Pamiętajcie o kopiach zapasowych danych i listy kontaktów, oraz o włączeniu lokalizacji smartfona.

źródło: TVN24 – „Wesołych świąt, Iwanow”, czyli drugie życie telefonu Jacka Pałasińskiego, LaCapitale – Un journaliste polonais retrouve le „nouveau” propriétaire de son Smartphone, volé à Bruxelles: la police… ne réagit pas