Najlepsze aplikacje z obsługą Touch ID to…

Zobacz najlepsze aplikacje mobilne na iPhone’a, które posiadają wsparcie dla przycisku Touch ID.

Najlepsze aplikacje z obsługą Touch ID

Wciąż pamiętasz, kiedy po raz pierwszy użyłeś przycisku Touch ID do odblokowania swojego iPhone’a? To było jak magia, prawda? Jeśli raz użyjesz Touch ID, to każda próba odblokowania smartfona hasłem, kodem, czy wzorem staje się irytujące.

Dlaczego zatem nie używać przycisku Start w iPhone’ie do odblokowywania innych aplikacji wymagających dodatkowej autoryzacji? Nie mówię tutaj o blokadzie do roweru, czy zamku do drzwi lub samochodu :) Póki co… System iOS 8 pozwala na odblokowywanie za pomocą przycisku Touch ID aplikacji firm trzecich, które umożliwiają autoryzację danymi biometrycznymi (odciskiem palca). Każda aplikacja posiadająca wsparcie dla Touch ID może zostać skonfigurowana pod systemem iOS 8 tak, aby można było ją odblokować dotykając przycisk Start w iPhone’ie, bez konieczności pamiętania dodatkowych haseł.

Poniżej znajdziecie najlepsze aplikacje mobilne na iPhone’a, które posiadają wsparcie dla Touch ID.

Najlepsze aplikacje 2014 roku ze wsparciem dla Touch ID 

1Password

The best apps with Touch ID support of 2014 - 1Password
1Password

Każdy harduser mobilny posiada kilkadziesiąt różnych skomplikowanych haseł do swoich kont w rozmaitych serwisach. Aplikacja 1Password oprócz przechowywania, pomaga tworzyć bardzo bezpieczne hasła. Dzięki autoryzacji za pomocą Touch ID macie dostęp do wszystkich haseł w jednym miejscu.

Zamiast wprowadzania kodu 1Password do odblokowania zbioru haseł, można użyć odcisku palca – nie musisz pamiętać dodatkowego PIN-u. Można dostosować, jak szybko aplikacja się blokuje i czy wymaga odcisku palca ponownie za każdym razem kiedy aplikacja zostanie zamknięta. Z rozszerzeniem dla Safari, możesz zalogować się do dowolnego serwisu bez konieczności podawania hasła. Wystarczy skorzystać z rozszerzenia 1Password dla Safari i położyć palec na czujniku Touch ID, aby odblokować aplikację i wybrać dane do logowania.

Aplikacja 1 Password jest bezpłatna i można synchronizować dane z dowolnymi urządzeniami przez iCloud lub Dropboxa.

Pobierz 1Password na iPhone’a.

Authy

The best apps with Touch ID support of 2014 - Authy
Authy

Możesz myśleć, że Twoja konta są bezpieczne, ponieważ użyłeś długich, skomplikowanych haseł. Jednak jedynym sposobem, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim danym jest dwustopniowa weryfikacja (uwierzytelnienie).

Aplikacja mobilna Authy  zapisuje informacje dwuetapowego uwierzytelnienia dla wszystkich popularnych serwisów i usług, takich jak Facebook, Dropbox, Gmail i innych. Twoje kody są przechowywane w zaszyfrowanych archiwum w chmurze, dzięki czemu możesz z nich korzystać, nawet jeśli zgubisz telefon. Authy obsługuje generatory haseł w trybie offline, dzięki czemu możesz wygenerować kod nawet jeśli nie masz dostępu do sieci w telefonie. Dzięki wsparciu dla Touch ID w tej aplikacji, jesteś jedyną osobą, która będzie w stanie odblokować aplikację, co sprawia, że Twoja weryfikacja dwuetapowa jest jeszcze bardziej chroniona.

Authy jest bezpłatna i możesz ją pobrać ze sklepu App Store.

Pobierz Authy na iPhone’a.

Dysk Google (Ggogle Drive)

The best apps with Touch ID support of 2014 - Google Drive
Google Drive

Dzięki aplikacji Google Drive (Dysk Google)możesz w prosty sposób udostępniać swoje dokumenty innym osobom.  Można tworzyć, przechowywać, udostępniać pliki i foldery wprost z zaufanej aplikacji Google’a. Jednak czasami, nie chcesz, aby Twoje dokumenty były widoczne dla innych. Prywatne i poufne pliki potrzebują ochrony.

Dzięki Touch ID możesz otworzyć zabezpieczone dokumenty wprost z aplikacji przytrzymując palec na przycisku Home w iPhone’ie. Aplikacja Dysk Google’a jest dostępna za darmo.

Pobierz Dysk Google na iPhone’a.

OneDrive

OneDrive to usługa Microsoftu podobna do iCloud lub Google Drive. Dzięki aplikacji OneDrive możesz przechowywać zdjęcia, filmy, dokumenty i inne pliki w chmurze. Możesz także automatycznie synchronizować nowe zdjęcia i filmy za pomocą funkcji kopii zapasowej aparatu. Aplikacja OneDrive działa bezproblemowo z aplikacjami Microsoftu takimi jak Word, Excel i PowerPoint. Można także udostępniać pliki innymi użytkownikom, przesyłając specjalnie wygenerowany link. Jeśli chcesz ustawić długie hasło, ale nie chcesz wprowadzać go za każdym razem po uruchomieniu aplikacji, możesz włączyć zabezpieczenie przez Touch ID. Aplikacja mobilna OneDrive jest także darmowa.

Pobierz OneDrive na iPhone’a.

Jaka jest Twoja ulubiona aplikacja ze wsparciem przycisku Touch ID?

Daj nam znać poniżej w komentarzach.

źródło: iDownloadBlog – The best apps with Touch ID support of 2014