Kodak pokaże na targach CES 2015 urządzenie z Androidem

Firma Kodak wraz z Bullitt Group pokażą swoje urządzenie mobilne (smartfona) na targach technologicznych CES 2015 w Las Vegas.

Kodak i Android

Kultowa marka fotograficzna Kodak i czołowy producent urządzeń mobilnych Bullitt Group ogłosiły na początku tego tygodnia, że zamierzają wejść na rynek mobilny ze wspólnym urządzeniem. Może to być smartfon albo cała linia urządzeń mobilnych z systemem Android.

Urządzenie ma być skierowane dla miłośników fotografii i użytkowników, którzy cenią sobie wysokiej klasy produkty mobilne. Jak można się domyślać, nie będzie to najtańszy gadżet. Brandowany będzie marką Kodak. Współpracująca przy tworzeniu foto-smartfona(?) firma Bullitt Group działała również z takimi firmami jak Caterpillar i JCB (zrobiono kilka hardcorowo wytrzymałych telefonów) i z Ted Baker (opracowano produkty audio).

Nie mamy wielu szczegółów, jaki to dokładnie będzie rodzaj sprzętu, ale wiemy, że będzie to urządzenie mobilne z doskonałym interfejsem użytkownika, być może także do zastosowania przez sportowców a wszystko oczywiście z najlepszym sprzętem do przetwarzania obrazu: robienia, edycji i drukowania zdjęć. Czyżby nowy Polaroid na miarę epoki mobilnych urządzeń?

Wydaje się, że Bullit zamierza wykorzystać dziedzictwo firmy Kodak oraz dużą świadomość marki wśród starszej generacji ludzi. Oczekuje się, że urządzenia mają być ogłoszone już za kilka tygodni na targach CES 2015. Oczywiście dam Wam znać co to będzie! Sam jestem bardzo ciekawy.

Poza tym firma ogłosiła również, że ma w planach wprowadzenia smartfona 4G, tabletu i kamery w drugiej połowie 2015 roku.

Zobacz także: CES 2015 już w styczniu

źródło: 9TO5Google – Kodak set to announce Android-powered devices at CES 2015, PR Newswire – Kodak and Bullitt Group Partner For New Range of Mobile Devices; Débuts at CES