Jump – retro pong 21 wieku

Gra Jump od Ketchapp na urządzenia mobilne wygląda jak retro pong z mechaniką współczesnych gier.

Tap to Jump

Gry typu pong powstały około 42 lata temu, ale wciąż żyją w sercach i smartfonach graczy na całym świecie. Gry tego typu są też bardzo wdzięczne dla projektantów gier, dzięki minimalizmowi i estetyce, którą można w nich przemycić.

Gra Jump to powrót do starych gier tego typu, nawiązująca głównie swoim wyglądem. Nie ma w niej skomplikowanej i wymagającej grafiki. W zestawie grafik znajdziemy kreski, kropki, gwiazdki. Na początku mało zagęszczone i proste kombinacje, które wraz z rosnącym poziomem gry coraz bardziej się komplikują. Jeśli chodzi o mechanikę to jest to po prostu Pong.

O co chodzi w Jump?

Gracze kontrolują odbijającą się piłkę za pomocą przycisków ruchu w lewo i prawo oraz przycisku do góry. Celem jest, aby dostać się do wyjścia EXIT. To jak się dostać do wyjścia staje się nie lada wyzwanie! Doskonała łamigłówka na zimowe wieczory, dla wszystkich lubiących gry logiczne i przestrzenne myślenie.

Gra Jump - Ketchaap
Drugi level gry Jump.

Piłka odbija się automatycznie, a ruch odbywa się do góry i na boki. Wystarczy dotknąć przycisk w lewo lub prawo na dole ekranu, aby przenieść się na sąsiadującą platformę. Jeśli platforma jest zbyt wysoko, należy użyć przycisku skoku w prawym dolnym rogu ekranu.  Ot całe sterowanie. Wyzwaniem stają się dodatkowe przeszkody, znikające platformy, czy sprytnie umieszczone gwiazdki do zebrania.

Gracze muszą zebrać 3 gwiazdki na każdym poziomie i udać się do wyjścia. Na niektórych poziomach znajduje się klucz, który należy zebrać, aby pojawiło się wyjście (EXIT).

Ta gra ma wszystko, co potrzeba platformowej łamigłówce. Poziomy są naszpikowane takimi przeszkodami jak zmodyfikowane platformy o niestandardowej mechanice, ogniste blokady czy znikające platformy, gdy zbyt długo po nich odbijamy. Można także zdobywać dodatkowe, nowe przedmioty, które mogą pomóc w dotarciu do celu. Na przykład młot pozwala przebijać się przez niektóre ściany, a kropla wody pomaga ugasić ogień.

Gra Jump od Ketchaap
Zrzut ekranu z gry Jump – dalsze poziomy.

Istnieje pięć światów, na każdy z nich składa się 10 poziomów oraz dodatkowe trzy światy. W grze wyskakują całostronicowe reklamy, ale można się ich pozbyć poprzez jednorazowy zakup w aplikacji.

Gracze mogą również zakupić pominięcia poziomu za 0,99 euro. Czuję się w obowiązku ostrzec naszych czytelników, że podczas fazy samouczka, będziesz poinformowany, że można pominąć poziom poprzez naciśnięcie przycisku w prawym górnym rogu. To nie jest niestety bezpłatne!  Zostaniesz automatycznie przekierowany do dokonania zakupu w aplikacji.

Zobacz na poniższym wideo, jak grać w Jump. Uwaga – gra bardzo wciąga!

Gra Jump jest dostępna za darmo na iPhone’a, iPada i iPoda touch oraz urządzenia z Androidem. Tę świetną grę pobierzecie klikając na poniższe przyciski prosto z Twojego sklepu z aplikacjami.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Ketchapp, iDownloadBlog, TurboShot