Dlaczego Apple jest Grinchem w tym roku?

Apple nie wydało w tym roku aplikacji iTunes 12 Days Of Gifts, dlaczego?

Apple - 12 Days of Gifts - Grinch

Jest 24 grudnia, a w App Storze i iTunesie nie ma śladu po corocznej aplikacji 12 Days of Gifts od Apple.

Dlaczego Apple zabawiło się w Grincha w tym roku? W poprzednich latach Apple wydawało świąteczną aplikację, przez którą udostępniało przez 12 dni, począwszy od 26 grudnia darmową aplikację, książkę, film lub album muzyczny.

W zeszłym roku aplikacja była głośno promowana już od 10 grudnia, i odliczała do Bożego Narodzenia, a prezenty rozdawane były do 9 stycznia.

12 Days of Gifts

Myślę, że możemy jednoznacznie powiedzieć, że jeśli Apple planowałoby wydać aplikację ze świątecznymi prezentami w tym roku, to już by to nastąpiło. Dlaczego zatem Apple nie będzie rozdawać prezentów w tym roku? Właśnie Apple? Dlaczego świąt nie będzie, skoro co roku nas do tego przyzwyczailiście?

Jedna z teorii głosi, że jest to reakcja Apple’a  na klęskę PR-ową, którą doświadczyła w tym roku, kiedy przez iTunesa udostępniono wszystkim posiadaczom iOS-a album U2 – nawet tym, którzy sobie tego nie życzyli. Czyżby Apple wyszło z założenia, że jeśli nie chcecie prezentów, to nie, i w tym roku zdecydowano, że świąt nie będzie? Jeśli to był powód – to bardzo słabo Apple i pomimo, że nie zależy mi na aplikacjach w ramach świątecznej apki, to wydaje mi się to słabym błędnym zagraniem PR-owym.

Szczerze nie ma za czym specjalnie płakać, ale liczy się tradycja i gest, a teraz nawet i tego nie ma, chyba, że jeszcze czymś miłym nas zaskoczy Apple?

A Wy co o tym sądzicie?

źródło: Cult of Mac – Why did Apple choose to be a Grinch this year?