Jakie urządzenia będą najchętniej kupowane w 2015 roku?

Zobacz jakie urządzenia technologiczne, w tym mobilne, będą cieszyły się największym popytem w 2015 roku.

Urządzenia noszone (w tym naręczne) cieszą się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszego badania opublikowanego przez Ipsos, 8 na 10 dorosłych Amerykanów wiedzą czym są urządzenia typu wearable, podczas gdy 4 na 10 badanych doskonale wie czy są urządzenia ubieralne, a nawet posiada taki gadżet.

Jeśli chodzi o popyt na tego typu urządzenia, do których zaliczają się inteligentne zegarki (smartwatche), okulary czy opaski sportowe, to nadal są daleko w tyle za smartfonami (39%), tabletami (27%) i laptopami(27%). Zainteresowanie mobilnymi urządzeniami ubieralnymi jest podobne jak w przypadku SMART TV, konsol do gier, czy combo tabletów. Prawie 1 na 5 ankietowanych przez Ipsos dorosłych Amerykanów (18%) wyraziło zamiar zakupu urządzenia typu wearable w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Nawet jeśli iWatch nie trafił jeszcze do sprzedaży, to Apple jest już najpopularniejszą marką w tej kategorii. Aż 62% respondentów stwierdziło, że rozważa zakup smartwatcha iWatch wyprodukowanego przez Apple’a, podczas gdy mniej niż połowa rozważa urządzenia wyprodukowane przez Google’a czy Samsunga.

Na poniższej infografice możecie zobaczyć dokładne wyniki z badania.

Co kupimy z technologii w 2015 roku
Co kupimy z technologii w 2015 roku? – infografika

źródło: Ipsos – Mobile Tech Giants’ Ecosystems Expand with Wearable Devices, Statista