CES 2015 już w styczniu

Pokaz elektroniki użytkowej, czyli międzynarodowe targi CES 2015 odbędą się na początku stycznia 2015 roku w Las Vegas.

CES 2015

Targi CES 2015 (Consumer Electronics Show), to jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych, na którym producenci elektroniki użytkowej bedą starali się zaskoczyć konsumentów swoimi nowymi produktami – gadżetami elektronicznymi, a raczej mobilnymi.

W zeszłym roku gwiazdami targów były urządzenia typu wearable (ubieralne). Smartwatche, czyli inteligentne zegarki i opaski na rękę dla sportowców, które monitorują wszelkie czynności i odruchy życiowe, miały największy wysyp. Oprócz tego zaprezentowano telewizory z rozdzielczością 4K oraz rozwiązania pozwalające stworzyć inteligentny dom,czyli możliwość podłączenia do internetu dosłownie każdej rzeczy znajdującej się w domu – włączając w to miskę dla psa, czy deskę klozetową.

Impreza CES 2015 będzie trwała 3 dni i odbędzie się w dniach od 6 do 9 stycznia 2015 roku w Las Vegas w Nevadzie. Zobaczcie jakich nowości można spodziewać się po czołowych producentach urządzeń mobilnych.

CES 2015 - The Global Stage for Innovation
CES 2015 – The Global Stage for Innovation

Czego możemy spodziewać się od Samsunga, LG, HTC, Sony i Lenovo na targach CS 2015?

Samsung nie zdradził żadnych szczegółów co zamierza pokazać na targach CES 2015 w Las Vegas. Możemy spodziewać się, że oprócz urządzeń należących do elektroniki użytkowej (w tym smartwatche) zobaczymy nowe urządzenia gospodarstwa domowego (AGD). W zeszłym roku Samsung prezentował możliwości elastycznego ekranu Youm, może nadszedł czas, by zaprezentować tablety wykorzystujące to rozwiązanie? Wszyscy, którzy czekają na Samsunga Galaxy S6 powinni uzbroić się w cierpliwość, bo prawie na pewno nie zobaczymy go jeszcze na targach CES. Możliwy termin to targi MWC.

Samsung Flexible Display at CES 2013: 'YOUM’ 

Dla HTC targi CES nie są najważniejszym wydarzeniem. Tajwańczycy, którzy najwięcej uwagi przywiązują do produkcji smartfonów, pokazują swoje produkty głównie na targach MWC. To właśnie wtedy prawdopodobnie zobaczymy następcę HTC One M8. Możliwe, że podczas CES zobaczymy smartwatcha HTC One Wear pracującego pod Androidem Wear i swoim designem przypominającego smartwatcha Motorola Moto 360.

To, że Sony pokaże sporo produktów z różnych kategorii jest niemal pewne, i to nie tylko dzięki zaprezentowanemu teaserowi: Teaser od Sony i supercienki smartfon?  Japończycy potwierdzili, że możemy oczekiwać produktów i technologii z kategorii 4K UHD, Hi-Res Audio, Digital Imaging i Mobile. Wiadomo zatem, że zobaczymy nowe telewizory, kamery, aparaty cyfrowe, smartfony, tablety i gadżety High-Resolution (np. słuchawki) od Sony. Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy czy wśród nich znajdzie się smartfon Xperia Z4? Według źródeł serwisu Phone Arena tak się stanie, a ponadto doczekamy się także prezentacji większego modelu Z4 Ultra.

LG wspomniało o wprowadzeniu nowych produktów i strategii biznesowej na przyszły rok. Niewiele to mówi, ale wydaje się pewne, że LG wystawi nowe telewizory z jakością obrazu 4K. Serwis Android Authority informuje, że możemy być świadkami premiery smartfona G Flex 2, który może posiadać zakrzywiony ekran OLED o mniejszej przekątnej, ale większej rozdzielczości Full HD.

Lenovo zaprezentuje zapewne nowe laptopy i tablety, choć na początku 2014 roku zapowiadała, że przymierza się do wejścia w segment urządzeń ubieralnych. Może zobaczymy smartwatcha od Lenovo?

Więcej informacji, w tym program targów znajdziecie na oficjalnej stronie cesweb.org/home

Aplikacja mobilna 2015 International CES 

Całkowicie przebudowaną od podstaw oficjalną aplikację mobilną targów 2015 International CES, pobierzecie za darmo na iOS-a i Androida. Dzięki aplikacji będziecie na bieżąco z wydarzeniami, sesjami i konferencjami, które odbędą się na tegorocznych targach. Oprócz tego będziecie mieli wgląd do najświeższych informacji, katalogu wystawców, a także możliwość śledzenia wydarzenia w social mediach.

Aplikacja mobilna 2015 International CES Aplikacja mobilna 2015 International CES

Oficjalną aplikację targów CES 2015 pobierzesz klikając n poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: CES, PC World