Ranking najlepszych smartfonów 2014 roku

Zobaczcie zestawienie najpopularniejszych i najlepszych smartfonów z 2014 roku.

Za niecałe dwa tygodnie przywitamy nowy 2015 rok. Czas podsumowań rozpoczął się także w branży mobilnej. Zobaczcie przygotowany przez serwis phoneArena ranking najlepszych smartfonów, które miały swoją premierę w mijającym roku.

Poniżej lista najlepszych smartfonów według kategorii smartfonów: z najlepszą baterią, z najlepszym aparatem (kamerą), z największym ekranem, najcieńsze smartfony, a także te, które były zaskoczeniem oraz najwiekszym rozczarowaniem w 2014 roku.

1. Smartfony z najlepszą baterią (2014 rok)

Smartfony z najlepszą baterią w 2014 roku

Jakie cechy powinien posiadać smartfon, na który jesteśmy w stanie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze? Oczywiście powinien posiadać długo trzymającą baterię!

Zwycięzcą tego zestawienia jest Motorola DROID Turbo, której bateria trzyma aż 10 godzin i 42 minuty. Warto zaznaczyć, że dwa z ośmiu tych wysokiej klasy smartfonów posiada energożerny wyświetlacz QHD. Na szczęście technologia upakowania jak najwięcej energii w małej baterii smartfona idzie prawie w parze z rozwojem możliwości tych miniaturowych komputerów.

2. Smartfony z najlepszym aparatem (kamerą)

Smartfony z najlepszym aparatem (kamerą)

Smartfony to także nasze kamery i aparaty cyfrowe, które mamy zawsze ze sobą – coraz częściej posiadają  bardzo małe aparaty fotograficzne z olbrzymimi możliwościami. Najlepsze aparaty posiadają obecnie: Samsung Galaxy Note 4  oraz iPhone 6 Plus i 6.

3. Najlepsze smartfony z 2014 roku

Najlepsze smartfony z najlepszych w 2014 r.

W 2014 roku wydano dziesiątki nowych smartfonów, ale według serwisu phoneArena tylko garstka z nich zasłużyła na miejsce wśród najbardziej imponujących smartfonów roku.

Jak widać, na liście znalazły się dwa urządzenia Samsunga, które zostały uznane za najbardziej imponujące. Zaznaczono powrót do formy Motoroli oraz LG G3. Co ciekawe na liście nie znalazł się żaden z nowych modeli iPhone’a 6 od Apple’a.

4. Smartfony będące największym rozczarowaniem w 2014 roku

smartfony-rozczarowanie-2014

Największym rozczarowaniem okazał się Jolla Smartphone, który po prostu nie oferuje wystarczającej wartości w stosunku do ceny, za którą jest sprzedawany.

5. Najlepsze smartfony w Chinach

Najlepsze smartfony w Chinach w 2014 r.

Rok 2014 był świetnym czasem dla branży producentów smartfonów, ale nie tylko dla głównych i najbardziej popularnych graczy na światowym rynku. Mnóstwo producentów rodem z Chin miało w tym roku także wiele powodów do zadowolenia. Zapewne przystępna cena tych telefonów jest nadal ich największym atutem, ale jakość ich wykonania coraz szybciej dogania najlepszych producentów na świecie.

6. Smartfony z największym wyświetlaczem (phablety)

Smartfony z największym wyświetlaczem w 2014 r.

Jak duży ekran smartfona jest na tyle duży, aby mówić o smartfonie?  Według wielu badań i ankiet większość z nas nie szuka smartfona z ekranem większym niż 5,5 cala. Huawei MediaPad X1 i CoolPad Great God to urządzenia, które posiadają największy, 7-calowy wyświetlacz wśród smartfonów.

7. Smartfony robiące najlepsze selfie

Smartfony najlepsze do selfie

Czy wiesz, że słowniki Oxforda oficjalnie uznały termin Selfie jako słowo 2013 roku? Prawie jedna trzecia użytkowników smartfonów uważa, że przednia kamera smartfona jest bardzo istotnym elementem telefonu komórkowego. To jest wystarczający powód, aby pokazać najlepsze smartfony do robienia selfie. Najlepszym smartfonem z najlepszą przednią kamera do robienia selfie okazał się HTC Desire EYE.

8. Najcieńsze smartfony

Najcieńsze smartfony na świecie w 2014 r.

Jeśli myślałeś, że iPhone 6 od Apple’a jest najcieńszym smartfonem, to możesz być zaskoczony, że nie jest on nawet w pierwszej 10 najcieńszych smartfonów na świecie.

Z kilkoma wyjątkami, jest to nadal ścisła dziedzina chińskich producentów takich jak Vivo, OPPO i Gionee, którzy oferują w swoim asortymencie przynajmniej jeden cienki smartfon.  Najcieńszym smartfonem na świecie, o grubości 0,15 cala (4,75 milimetrów) jest Vivo X5 Max.

źródło: phoneArena – Best of the best and worst of the worst: our most popular smartphone rank lists of 2014