10 firm najlepiej sprzedających smartfony

Wzrost sprzedaży telefonów komórkowych na świecie wzrósł o 20 proc. w trzecim kwartale 2014 roku. Zobacz, które marki sprzedawały się najlepiej.

10 najlepiej sprzedających się smartfonów wg marki

Według firmy Gartner światowa sprzedaż telefonów komórkowych wyniosła 456 mln sztuk w trzecim kwartale 2014 roku, z czego 2 na 3 sprzedane telefony komórkowe to smartfony. Sprzedaż klasycznych telefonów komórkowych spadła o 25 proc. do 155 milionów sztuk, podobnie jak sprzedaż tanich smartfonów z Androidem, przez co luka między telefonami komórkowymi a bardziej inteligentnymi smartfonami jest coraz mniejsza.

Co ciekawe, Nokia – kultowa marka mobilna nadal jest drugim co do wielkości producentem telefonów komórkowych na świecie. Jednakże, biorąc pod uwagę jego trudną sytuację na rynku smartfonów, sprzedaż Nokii spadła o ponad 30 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Natomiast Apple wkrótce wyprzedzi byłego lidera rynku pod względem sprzedaży jednostkowej. Pod względem przychodów, Nokia od dawna została wyprzedzona przez innych dostawców. Obecnie cechą charakterystyczną Nokii jest bardzo niska cena telefonów tej marki.

Powyższy wykres przedstawia listę 10 najlepszych dostawców telefonów komórkowych w 3 kwartale 2014 roku, w oparciu o sprzedaż detaliczną urządzeń na świecie.

źródło: Statista – Nokia Remains 2nd Largest Mobile Phone Vendor (For Now), Gartner – Gartner Says Sales of Smartphones Grew 20 Percent in Third Quarter of 2014