Zakupy mobilne na świecie w 2014 roku

Według raportu firmy Criteo, 30% transakcji e-commerce na świecie jest obecnie dokonywanych na urządzeniach mobilnych.

Zakupy mobilne na świecie w 2014 roku

Urządzenia mobilne coraz szybciej stają się narzędziem do robienia zakupów, a nie tylko do wyszukiwania towarów czy usług. Firma Criteo udostępniła raport State of Mobile Commerce Q4 2014, według którego wynika, że przez urządzenia mobilne wykonywanych jest obecnie ponad 30 proc. zakupów online na całym świecie.

Criteo przeanalizowało poszczególne dane obejmujące ponad miliard transakcji na kwotę ok. 130 mld dolarów rocznej sprzedaży w ponad 3 000 sklepów internetowych i biur podróży, aby odkryć nowe trendy zakupów mobilnych na świecie.

Najpopularniejsze kategorie, w których dokonywano zakupów przez mobile'a
Najpopularniejsze kategorie, w których dokonywano zakupów przez mobile’a.

Ciekawym wynikiem badania jest to, że Azjaci kupujący za pomocą mobile’a, w zdecydowanej większości używają do tego celu smartfonów., podczas gdy w pozostałych krajach dominują tablety. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że w Azji phablety cieszą się ogromną popularnością. Analitycy przewidują, że będzie następował wzrost sprzedaży większych smartfonów również w pozostałych częściach świata.

Zakupy mobilne na świecie (przez smartfony i tablety) 4Q 2014 r.
Zakupy mobilne na świecie (przez smartfony i tablety) 4Q 2014 r.

Zakupy online za pomocą urządzeń mobilnych są znacznie częstsze niż oczekiwano. Na całym świecie stanowią one 30% transakcji e-commerce. W USA sprzedaż za pomocą urządzeń mobilnych wzrośnie do 50% wszystkich transakcji online bardzo szybko. Taki poziom został już prawie osiągnięty w Południowej Korei i Japonii!

5 trendów mobilnych w sprzedaży online, które sprzedawcy powinni wziąć sobie do serca

  1. Smartfony i tablety służą już do robienia zakupów, nie tylko do wyszukiwania towarów. Zyski z zakupów mobilnych są coraz większe na wszystkich urządzeniach i we wszystkich kategoriach usług i towarów.
  2. Stawiaj na smartfony: generują one więcej transakcji niż tablety.
  3. Tak, można kupić torebkę znanego projektanta przez telefon: co trzecia transakcja w tej kategorii pochodzi z urządzeń mobilnych.
  4. Amerykańscy detaliści generują prawie 40% swoich transakcji online drogą mobilną.
  5. Nie tylko przez urządzenia Apple’a. Urządzenia z Androidem generują teraz jedną trzecią amerykańskich transakcji mobilnych.
Zakupy mobilne przez iPhone'a i smartfony z Androidem.
Zakupy mobilne przez iPhone’a i smartfony z Androidem.

Cały raport State of Mobile Commerce możecie obejrzeć i pobrać poniżej

State of Mobile Commerce Q4 2014

[slideshare id=42525167&doc=criteomobilecommercereportq42014-141209100100-conversion-gate02]

źródło: Criteo – Mobile Commerce