5 gadżetów dla arcyfanów smartfonów

Pomysłów na gadżety do smartfonów jest nieskończenie wiele, zobaczcie pięć niebanalnych pomysłów na gadżety dla zagorzałych fanów urządzeń mobilnych.

Czy posiadanie nietypowych gadżetów mobilnych czyni z nas paranoicznych gadżeciarzy? Czy chcielibyście nosić gotówkę w obudowie iPhone’a? Albo używać smartfona do samoobrony, aby ogłuszyć przeciwnika? Zobaczcie pięć gadżetów, które mogą do tego służyć… mogą też monitorować nasze pociechy a nawet psy.

Istnieją dziesiątki bardziej kreatywnych pomysłów, ale nie wszystkie mogą mieć sensowne zastosowanie. Zobaczcie te, które mogą Wam się przydać, albo chociaż wywołać uśmiech na twarzy :) Jeśli znacie inne ciekawe przykłady twórczego zastosowania smartfonów śmiało podzielcie się w komentarzach!

1. Pocket Vault case

Pocket Vault case

RFID (radio-frequency identification, identyfikacja radiowa) to technologia płatności bezstykowej umożliwiająca dokonywanie płatności bez wyjmowania karty kredytowej z portfela. Płatność możliwa jest dzięki małemu nadajnikowi umieszczonemu wewnątrz karty. Kieszonkowa obudowa Pocket Vault ma na celu rozwiązać wiele kłopotów z tym związanych.  Pocket Vault zrobiony jest z aluminium, i możecie w nim schronić 8 kart płatniczych. Obudowa działa jak tarcza, która chroni dostępu do Twoich kart – nie przepuszcza sygnału RFID.

Obudowa jest szczelnie zamykana i kosztuje zaledwie 15 dolarów, czyli prawdopodobnie mniej, niż skórzany portfel.

[źródło]

2. Griffin TechSafe Case dla iPada 2

Griffin TechSafe Case for iPad 2

Macie jeszcze sprawnie działającego iPada 2? Mimo, że jego wartość na rynku wtórnym znacznie spadła, to nie oznacza, że nie jest to jeszcze niezły sprzęt! Jeśli chcecie ochronić przed wstrząsami i zadrapaniami albo zamknąć na kłódkę niczym rower, to mocarna obudowa Griffin TechSafe z 4-cyfrowym kodem zabezpieczającym nadchodzi z pomocą! Jak każda przyzwoita obudowa posiada rozkładaną podpórkę, która pozwala podtrzymać tablet pod odpowiednim kątem podczas pisania. Można również zapisać 4-cyfrowy kod zamka w internecie, dzięki czemu odzyskasz go, gdy zapomnisz.  TechSafe Case dla iPada 2 kosztuje aż 79,99 dolarów i jest przeznaczony dla mega freaków, dbających o bezpieczeństwo sprzętu mobilnego.

[źródło]

3. Yellow Jacket Stun Gun iPhone 5 Case

Yellow Jacket Stun Gun iPhone 5 Case

Yellow Jacket™ to obudowa a’la paralizator. Wewnątrz obudowy ukryty jest pistolet wysokiego napięcia, No w sumie dlaczego nie? :-) Paralizatory są w niektórych krajach legalne, ale mogą być bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelnym narzędziem.  Yellow Jacket ™ posiada wiele funkcji. Dwa mechanizmy zabezpieczające przed przypadkowym użyciem narzędzia – obrotową zaślepkę elektrody i wyłącznik bezpieczeństwa. Warto dodać, że prąd może porazić z obu stron, brrrr aż strach używać. Ten elektryzujący krew w żyłach gadżet kosztuje 130 dolarów. Nie wiem, czy w Polsce można bez pozwolenia używać takiej obudowy…

[źródło]

4. Trax GPS-Tracker

Trax GPS-Tracker

Trax jest rozsądnie skonstruowanym GPS-em przeznaczonym dla rodziców, którzy chcą znać lokalizację swoich milusińskich. Ten kawałek technologii, można łatwo przywiązać do ubrania lub zawiesić na szyi. Wbudowany nadajnik GPS umożliwia za pomocą aplikacji mobilnej śledzić w czasie rzeczywistym położenie dzieci albo zwierząt.

Usługa subskrypcji Trax GPS pozwala także zapisywać przebytą trasę, albo konfigurację geo-ogrodzenia. Kiedy dziecko lub zwierzę znajdą się poza wyznaczonym obszarem, zostaniemy poinformowani przez aplikację mobilną Trax. Niestety, Trax nie jest tani, kosztuje aż 249 dolarów.

[Trax]

5. Push, automatyczny portfel w iPhone’ie

Push Wallet

Portfel i telefon w jednym zautomatyzowanym ustrojstwie, dla posiadaczy iPhone’a 5, 5s, 6 lub 6 Plus. Obudowa pasuje do wybranych modeli iPhone’a i pozwala ukryć 3 karty kredytowe i trochę gotówki. Wszystko chowamy wewnątrz szuflady, które wysuwa się po naciśnięciu przycisku na tylnej części obudowy. Po zamknięciu szuflady, sam portfel jest zablokowany i karty nie wypadną. Karta nie jest zbyt gruba, więc nie zmieni Twojego iPhone’a w grubasa. Koncepcja na pewno ma swoje zalety – jest to wygodne, i nawet nie trzeba nosić przy sobie portfela. Trzeba tylko pilnować telefonu, żeby nie zginęły z nim nasze karty kredytowe…

Portfel-obudowa ma kosztować ok. 75 dolarów w sprzedaży detalicznej.

[źródło]

Jeśli znacie jakieś ciekawe gadżety dla smartfonowych maniaków koniecznie dajcie znać w komentarzach!

źródło: phoneArena – 5 gadgets for (overly) paranoid smartphone users