Tłumacz Google z tłumaczeniem obrazów i w czasie rzeczywistym

Witamy w przyszłości! Nowa aplikacja mobilna Tłumacz Google będzie tłumaczyła tekst ze zdjęć oraz rozpoznawała język rozmowy w czasie rzeczywistym.

Tłumacz Google - logo

Tłumacz Google (oryg. Google Translate) jest nieocenionym narzędziem dla tych, którzy podróżują w miejsca, gdzie nie znają miejscowego języka.

Niestety w niektórych aspektach, narzędzie to pozostaje na tę chwilę w tyle. Tłumacz może zrobić naprawdę bardzo wiele, ale jedna rzecz, której Google jeszcze nie zaimplementowało to tłumaczenie tekstu z aparatu w czasie rzeczywistym. Taka funkcja jest dostępna od 2010 roku w aplikacji Word Lens Translator. Nie dziwi więc fakt, że Google kupiło Word Lens na początku tego roku :) 

Word Lens zostało wydane na iOS-a w 2010 roku, a na Androida dotarł dwa lata później. Google kupiło Word Lens w maju 2014 roku i udostępniło aplikację za darmo! Teraz wygląda na to, że funkcjonalność tej aplikacji mobilnej ma być dodana do oficjalnej aplikacji Google Translate.

Tłumacz Google (Google Translate)

Oznacza to, że będziemy mogli wskazać za pomocą obiektywu wywieszkę, menu w zagranicznej restauracji, lub cokolwiek, czego nie jesteście w stanie przepisać w Chinach, a treści zostaną przetłumaczone w czasie rzeczywistym,   między językami: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, rosyjskim i hiszpańskim. Na poczatku tłumaczenia będą odbywały się między angielskim i pozostałymi językami.

Tłumacz Google Word Lens
Tłumacz Google – Word Lens

Tłumacz Google wkrótce będzie tłumaczył obrazy wprost w obiektywu aparatu oraz automatycznie będzie wykrywał i tłumaczył rozmowy w czasie rzeczywistym.

Oryginalne zdjęcie przed tłumaczeniem
Oryginalne zdjęcie przed tłumaczeniem.

Kolejna ciekawa nowa funkcja w następnej wersji Tłumacza Google to automatyczne wykrywanie języka podczas tłumaczenia rozmowy. Oznacza to, że nie będzie konieczności ręcznego przełączania języków w trakcie rozmowy, wystarczy ustawić dwa języki, które będą używane, i zacząć rozmawiać. Aplikacja automatycznie wykryje, jaki język jest używany i będzie tłumaczyć rozmowę na bieżąco. Oznacza to, że będziemy w stanie o wiele szybciej porozumieć się z obcokrajowcami!

Tłumacz Google
Tłumacz Google – tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym

Word Lens

Możesz już teraz wypróbować tę funkcję w oryginalnej aplikacji Word Lens Translator, która dostępna jest za darmo, po przejęciu przez Google’a. Tłumaczenie tekstu z obrazów na żywo w Tłumaczu Google, będzie dostępne dla tych samych języków dla których dostępny jest Word Lens:

  • angielski ⇆ rosyjski
  • angielski ⇆ hiszpański
  • angielski ⇆ francuski
  • angielski ⇆ włoski
  • angielski ⇆ niemiecki
  • angielski ⇆ portugalski

Niestety nie ma liście języka polskiego, ale dla znających angielski nie powinien to być większy problem. Jednym z języków podczas tłumaczenia musi być zawsze język angielski.

Word Lens Translator
Word Lens Translator

Aktualizacja: Word Lens jest już niedostępny w sklepie Google Play i App Storze. Funkcje aplikacji dostępne są obecnie w aplikacji Google Translator.

Zobacz, jak tłumaczyć słowa na obrazkach wprost z kamery w czasie rzeczywistym!

Introducing Word Lens

Niestety nie mamy informacji, kiedy nowe funkcje będą dostępne w oryginalnej aplikacji Google’a, ale według serwisu Android Police, funkcje są już gotowe. Tak więc, aktualizacja aplikacji może zostać wydana w każdej chwili. Damy Wam znać!

Zainstaluj aplikację Google Tłumacz:

źródło: Android Police – Exclusive: Upcoming Version Of Google Translate Will Include WordLens Image Translation And Auto-Detection For Conversation Mode