Gra o Tron dostępna w App Storze

Zima nadchodzi: gra mobilna „Game of Thrones – A Telltale Games Series” dostępna do pobrania na iPhone’a i iPada.

Game of Thrones dostępne w App Storze

Telltale Games w zeszłym miesiącu wydało zwiastun i kilka skąpych szczegóły dotyczących nadchodzącej gry opartej na niezwykle popularnym, wielokrotnie nagradzanym serialu fantasy od HBO, na podstawie serii „Pieśń Lodu i Ognia” autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina.

Mamy przyjemność poinformować Was, że w zeszły czwartek interaktywna przygodowa gra akcji Game of Thrones Game of Thrones oficjalnie pojawiła się w App Storze i jest już dostępna w formacie podobnym do epizodycznej Walking Dead – gry z serii Telltale i The Wolf Among Us.

W narracyjnej sześcioodcinkowej grze wcielamy się w postaci rożnych członków rodziny Forresterów. Podejmowane przez nas decyzje będą miały konsekwencje i będą wpływały na historię wydarzeń i losy bohaterów w grze.

Nie trzeba dodawać, że znane postacie z przeboju telewizyjnego HBO są obecne w grze.

Game of Thrones - gra na iOS-a Game of Thrones - gra na iOS-a

Nie tylko można je spotkać i współpracować z nimi, ale można również odwiedzić tak znane miejsca jak Królewska Przystań i Ścianę oraz mniej znane miejsca jak Ironrath, dom Forresterów. Akcja osadzona jest pomiędzy końcem trzeciego i początkiem piątego sezonu, skupia się na Domu Forresterów, szlacheckiej rodziny z północy Westeros, lojalnej Starkom z Winterfell.

Poniżej możecie obejrzeć trailer gry Game of Thrones.

Game of Thrones: A Telltale Games Series – Ep 1: 'Iron From Ice’ Launch Trailer

Dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie opisana jest fabuła Domu Forresterów, podpowiadamy, że można ją poznać szczegółowo w  książce „Taniec ze smokami”, piątej części z serii. Fanom książki na pewno spodoba się, że będą mogli wcielić się w rolę jednego z pięciu członków Domu Forresterów i poprowadzić je w różne miejsca w całym Westeros i Essos!

Głos w grze podkładają aktorzy z serialu, na przykład Lena Headey jako Cersei Lannister i Peter Dinklage jako Tyrion Lannister.

Ta nowa historia opowiada o Domu Forresterów, szlacheckiej rodziny z północy Westeros, lojalnej Starkom z Winterfell. Uwikłani w wydarzenia związane z Wojną Pięciu Królów, są wrzuceni w wir krwawej wojny, zemsty, intrygi, przerażenia i walki o przetrwanie, podczas gdy siedem królestw zostaje od siebie rozłączonych.

Game of Thrones - gra na iOS-a

Należy pamiętać, że wersja gry nie jest kompatybilna z iPhone’em 4s lub starszymi oraz z iPadem 2 i starszymi. Wymagany jest system iOS 7 lub nowszy. Gra kosztuje 4,49 euro w sklepie App Store i możecie ją pobrać klikając na poniższy przycisk.

Pobierz w App Store

Aplikacja zajmuje 765 MB i obejmuje tylko pierwszy odcinek „Iron with Ice” z pozostałych pięciu rozdziałów, które będą ukazywały się w najbliższych miesiącach i dostępne będą za dodatkową opłatą w aplikacji jako Zakupy w aplikacji.  Grę można kupić także jednorazowo za ok.19,99 dolarów, a wcenie będą zawarte dodatkowe pakiety, kolejne odcinki 2-6 i można zapisać 15% w porównaniu z zakupem każdego odcinka osobno. Edycja na komputery Mac i PC jest już dostępne przez Steama, a na Androida ma ukazać się niebawem.

Aktualizacja 10.12.2014: Gra Game of Thrones  została udostępniona w sklepie Google Play na Androida w cenie 16,79 zł.

Pobierz z Google Play

źródło: iDownloadBlog – Winter is coming: Telltale’s Game of Thrones arrives in App Store