Mało znane zdjęcia Steve’a Jobsa

Zobaczcie zdjęcia Steva’a Jobsa wykonane przez Douga Manueza w czasie, gdy Jobs nie pracował w Apple’u.

Steve Jobs, foto: Doug Menuez
Steve Jobs, foto: Doug Menuez

Przez prawie dziesięć lat, między 1985 i 1994 roku, wielokrotnie nagradzany dokumentalista Doug Menuez fotografował Steve’a Jobsa – skupiającego się na swojej pracy w NeXT, ale także przez pewien czas w Apple.

Menuez udzielił niedawno wywiadu dla BBC World Service o czasie kiedy pracował z Jobsem. Fotograf opowiedział kilka ciekawych historii uwiecznionych na jego kultowych fotografiach. Powstał także krótki film, który prezentuje kilka mniej znanych zdjęć Steve’a Jobsa zrobionych przez Menueza.

Rare photos of when Apple fired Steve Jobs – BBC World Service

Dla każdego, kto lubi słuchać historii o Steve’ie Jobsie (w tym, jak próbował się upodobać inwestorom Ross Perot, oraz jak chciał, aby spełniło się jego marzenie, że pewnego dnia ktoś użyje jednego z komputerów do leczenia raka).

Steve Jobs w Fremont, California, około 1987. foto: Doug Menuez
Steve Jobs w Fremont, California, około 1987. foto: Doug Menuez

Ostatnia książka z pracami Manueza pod tytułem Nieustraszony Geniusz: Rewolucja cyfrowa w Dolinie Krzemowej 1985-2000 (ok.19 dolarów za wersję elektroniczną książki – oryginalny tytuł: Fearless Genius: The Digital Revolution in Silicon Valley 1985-2000) można kupić w amerykaĶskim lub brytyjskim Amazonie.

źródło: Cult of Mac