6 dobrych aplikacji do monitorowania systemu Android

Zobacz zestawienie najlepszych, bezpłatnych aplikacji monitorujących działanie systemu mobilnego Android.

Są ludzie, których naprawdę nie obchodzi, co dzieje się w ich telefonie, ale tak długo, gdy działa on bez problemów. Są tez hard userzy, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o procesach zachodzących wewnątrz ich smartfonów i tabletów, aby mieć nad nimi pełną kontrolę. Jeśli wylądowaliście na tej stronie, to zapewne interesuje Was jak monitorować działanie i zarządzać systemem Android.

Poniżej znajdziesz jedne z najlepszych aplikacji mobilnych do monitorowania systemu Android – aplikacje, które wyświetlają dokładne informacje o sprzęcie i oprogramowaniu urządzenia, a jednocześnie monitorują poszczególne komponenty. Sprawdź je!

Elixir 2

Elixir 2

Elixir 2 dostarcza  szczegółowych informacji o urządzeniu i pozwala monitorować stan sprzętu: częstotliwości CPU, wykorzystanie pamięci RAM i ROM, dane na temat baterii, i wiele więcej. Można także monitorować odczyty swoich czujników w czasie rzeczywistym. Wysoce konfigurowalne widgety są dostępne do pobrania osobno.

System Monitor (by Christian Göllner)

System Monitor (by Christian Göllner)

Oto kolejna świetna aplikacja do monitorowania systemu. System Monitor wyróżnia się ładnym interfejsem z wieloma przejrzystymi wykresami, nie wspominając, że jest dostępny wraz z widgetami i rozszerzeniami DashClock. Dzięki pływającym oknom można monitorować aktywność systemu mobilnego podczas, gdy mamy uruchomione inne aplikacje.

Cool Tool – system stats

Fajne i małe narzędzie do monitorowania systemu działające w dowolnym miejscu interfejsu systemu operacyjnego Android. Monitoruje wszystkie ważne parametry danego urządzenia, w tym użycie procesora, pamięci RAM, poziom zużycia baterii, I/O, sygnał aktywności komórkowej, i wiele więcej. Program jest w pełni konfigurowalny i można go umieścić w dowolnym miejscu na ekranie.

Quick System Info PRO

Quick System Info PRO

Oprócz tego, że dostarcza szczegółowych informacji o systemie, Quick System Info PRO wyświetla prawdziwe dane czasowe połączeń sieciowych urządzenia. Pokazuje także, które aplikacje używają najwięcej procesora. Widgety tej aplikacji można umieścić w panelu powiadomień.

Disk Usage

Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja dostarcza szczegółowych informacji na temat użycia pamięci – ile jest dostępnej i zajętej pamięci wewnętrznej smartfona lub tabletu. Jego wykresy i łatwy w obsłudze interfejs sprawiają, że możesz łatwo sprawdzić, które pliki i foldery zajmują najwięcej miejsca.

Pobierz z Google Play

OS Monitor

OS Monitor

Ta aplikacja może nie jest zbyt estetycznie wykonana, ale za to jest bardzo przydatna, jeśli chcesz mieć naprawdę szczegółowe dane na temat swojego systemu Android. Może być używany do śledzenia wykorzystania przez aplikacje: procesora, połączeń sieciowych, czy wiadomości z dziennika systemu Android.

źródło: phoneArena – 6 awesome Android apps for system monitoring